Nowy numer 12/2019 Archiwum

Jest odpowiedź na akcję ateistów

Baner z napisem „Wiara jest Pierwsza. Stop laicyzacji” zawisł na głównym deptaku Rzeszowa.

Jest to odpowiedź rzeszowskiego ruchu „Stop laicyzacji” na zapowiedź wywieszenia plakatów promujących ateizm w tym mieście. „Środowiska katolickie uważają, że najważniejsze jest przeciwdziałanie duchowe, czemu służyć będzie całodniowa modlitwa w najbliższy piątek w kościele św. Krzyża w Rzeszowie - podkreślił koordynator akcji, senator Kazimierz Jaworski. Zgodnie z zapowiedzią zadbaliśmy o materialny wyraz naszych działań w postaci baneru rozwieszonego na głównym deptaku miasta. Jeszcze nikt nigdy z Bogiem nie wygrał i nie uda się to także ateistom”.

Banery pojawią się także w innych dzielnicach miasta jako reakcja na propagowanie ateizmu.

Z kolei Jacek Kotula ze Stowarzyszenia Contra In Vitro zwrócił uwagę, że „ateizm jest tak samo niszczącym światopoglądem jak nazizm czy komunizm. W związku z czym, jeśli pozwoli się na promocję ateizmu w Polsce, to te środowiska za chwilę będą domagać się promocji komunizmu.”

« 1 »

Zobacz także

 • komentarz
  03.10.2012 06:30
  Współczuję, że w Stoważyszeniu Contra In Vitro znajdują się kompletni ignoranci jak Jacek Kotula, który mówi, że "ateizm jest tak samo niszczącym światopoglądem jak nazizm czy komunizm."
  Ten Pan powinien poznać podstawy historii o tych ideologiach, wzorowanych na papiestwie i czym jest ateizm.
 • alicja
  03.10.2012 13:07
  Bardzo podobało mi się stwierdzenie w ,, pytaniu na śniadanie" - w Polsce mieszka bardzo dużo wierzących ateistów, a jeszcze więcej niewierzących katolików.
  SEDNO SPRAWY. Gdyby Ci wszyscy katolicy postępowali jak ludzie wierzący, z całą pewnością żyłoby się na świecie lepiej.
  doceń 3
 • BRIo
  03.10.2012 15:36
  komunizm i faszyzm miał za przywódców i głównych wykonawców ateistów! Ateizm prowadzi do totalitaryzmu i zagłady. Prawda jest to co powiedział pan od Contra In vitro, że ateści doprowadzą do żądań by promować komunizm.
 • jesienna
  04.10.2012 11:14
  jesienna
  "Z kolei Jacek Kotula ze Stowarzyszenia Contra In Vitro zwrócił uwagę, że „ateizm jest tak samo niszczącym światopoglądem jak nazizm czy komunizm. W związku z czym, jeśli pozwoli się na promocję ateizmu w Polsce, to te środowiska za chwilę będą domagać się promocji komunizmu.”

  Slowa p. jacka Kotuli nie zasługują nie zasługują komentarz, nawet na krytyczny. Brak mi słów.

  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL