Skocznia Narodowa w Warszawie?

Dyrektor konkurencji skoków Międzynarowej Federacji Narciarskiej (FIS) Austriak Walter Hofer nie wyklucza, że w przyszłym roku jeden z konkursów Pucharu Świata odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

"Byłem 22 września w Warszawie i miałem możliwość odwiedzenia Stadionu Narodowego. Nie wykluczam, że mógłby się na nim odbyć konkurs skoków narciarskich. Inicjatywa jest niezwykle interesująca. Takich zawodów w Europie i Azji dotychczas nie było. W latach 30-tych ubiegłego wieku skakano natomiast na stadionach w Los Angeles i Chicago" - powiedział PAP Hofer.

Austriacki działacz zwiedził w stolicy także inne obiekty sportowe - Pepsi Arenę, obiekt narciarski na Szczęśliwicach, a także tor wyścigów konnych na Służewcu.

"Przeprowadzenie konkursu na Stadionie Narodowym to pomysł działaczy Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w porozumieniu z Walterem Hoferem. Słyszeliśmy o nim, miałyby to być zawody otwierające rywalizację w Pucharze Świata w sezonie olimpijskim 2013/2014. Profil skoczni da się wkomponować w obiekt" - poinformował PAP sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Mikuła.

Członek komisji skoków FIS Jan Kowal opracował już plany przeprowadzenia konkursu, biorąc pod uwagę wkomponowanie skoczni o parametrach od K 65 do K 100 w Stadion Narodowy.

"Jest taki pomysł" - potwierdziła PAP rzeczniczka zarządzającego stadionem Narodowego Centrum Sportu Daria Kulińska. "Na razie jednak za wcześnie na szczegóły. Przede wszystkim trzeba zweryfikować, czy pod względem technicznym byłoby to możliwe. Najpierw jednak musimy otrzymać konkretną propozycję" - dodała.

W podobnym tonie wypowiada się inicjator projektu Wojciech Ziemski z agencji Testa Communications.

"Potwierdzam, iż zgłosiliśmy do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, poprzez Polski Związek Narciarski, projekt organizacji Pucharu Świata w skokach w Warszawie. Jest zbyt wcześnie na szczegóły. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami" - podkreślił.

"Komisja Skoków Narciarskich FIS szuka obecnie lokalizacji do przeprowadzenia imprezy inaugurującej zawody Pucharu Świata 2013/2014. Warszawa jest jednym z kandydatów. Aby projekt się udał, potrzebne jest zaangażowanie miasta, wielu lokalnych instytucji oraz sponsorów. Przed nami duże wyzwanie" - dodał Ziemski.

« 1 »