Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nowy pomysł: Nie trzeba związków partnerskich

To będzie sprawdzian, czy liberalni posłowie PO nie chcą po prostu homomałżeństw

Część posłów PO wysuwa, jako kontrpropozycję dla projektu ustawy o związkach partnerskich, wprowadzenie kilku zmian w obecnych przepisach. Chodzi o zniesienie części „barier formalnych”, które „utrudniają życie” parom żyjącym w związkach nieformalnych – informuje „Rzeczpospolita”.

 „Do uregulowania kwestii dziedziczenia, decyzji o pochówku czy łatwiejszego dostępu do informacji medycznej nie trzeba wcale tworzyć instytucji paramałżeństwa, wystarczy dostosować obecne przepisy prawa – powiedział gazecie poseł PO Jacek Żalek.

Rozwiązanie takie mogłoby być kompromisem między liberalnym a konserwatywnym skrzydłem PO.

Konserwatywni posłowie PO sądzą, że ich propozycja byłaby sprawdzianem prawdziwych intencji posłów, którzy opowiadając się za związkami partnerskimi, uzasadniają to chęcią ułatwienia codziennego życia konkubinatom.

„Jeśli nagle się okaże, że nikomu nie zależy na żadnych ułatwieniach, ale po prostu na samych związkach partnerskich, to sprawa będzie jasna. Pod pretekstem równości chodzi o legalizację małżeństw homoseksualnych i nadanie im przywilejów bez nałożenia żadnych obowiązków – powiedział gazecie jeden z polityków PO.

« 1 »

Zobacz także

 • cloud
  01.08.2012 14:10
  I niby każdy wie, że to zwykłe "bicie piany" z tymi ustawami, normalny temat zastępczy żeby sie waznymi rzeczami nie zajmować, a i tak wielu publicystów zabiera głos. Na publi.pl jest wiele artykułów o projekcie ustawy o związkach partnerskich
  doceń 2
 • Stefan
  01.08.2012 15:54
  A może by tak zalegalizować? Właśnie przyjechaliśmy z żoną z Hiszpanii na wakacje do Polski. Jestem człowiekiem nieco starszej daty i widzę jak przez lata mówi się w Polsce ludziom "jak mają żyć". Podobnie było w ESP. Gdy rozgorzała dyskusja o małżeństwach osób homoseksualnych, byłem wielkim przeciwnikiem takiego rozwiązania. Wydawało mi się, że będzie to zagrożeniem dla czegoś co w moim pojeciu było normalnością. Po legalizacji nie jest jakoś inaczej, oprócz jednego: nikt już nie ekscytuje się tematem. Jedni uwazają to za grzech, inni nie, ale człowiek ma wolny wybór. Jestem katolikiem. Związki homoseksualne traktuję jak każde inne cudzołóstwo. Rozwodników, pary w konkubinacie etc. Nie pochwalam, ale też nie gardzę. Mam wrażenie że w Polsce jest za dużo pogardy.
  Pozdrawiam.
  doceń 0
 • Bronek
  01.08.2012 19:05
  Dodać do tego dożywotni przydział wazeliny i bezpłatne leczenie zwieracza odbytu.
  doceń 0
 • Bronek
  01.08.2012 19:05
  Dodać do tego dożywotni przydział wazeliny i bezpłatne leczenie zwieracza odbytu.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama