Nowy numer 44/2020 Archiwum

Francja: Zatrzymano podejrzanego o rekrutację terrorystów

Paryska prokuratura poinformowała o aresztowaniu Tunezyjczyka, administratora ekstremistycznej strony internetowej, którego podejrzewa się o odgrywanie kluczowej roli w finansowaniu i rekrutowaniu członków Al-Kaidy i innych ugrupowań terrorystycznych.

We wtorek odbyło się przesłuchanie zatrzymanego - 35-letniego mężczyzny urodzonego w Tunezji i mieszkającego w Tulonie na południu Francji. Jego tożsamości nie podano.

Mężczyźnie, którego aresztowano w piątek, postawiono wstępnie zarzuty planowania aktów terroru i finansowania terroryzmu. Prowadzona przez niego strona internetowa ułatwiała rekrutowanie kandydatów na terrorystów, szczególnie w imieniu Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim.

Powołując się na wiarygodny materiał dowodowy, prokuratura oświadczyła, że mężczyzna ze swego komputera przesyłał różne materiały i instrukcje ugrupowaniom terrorystycznym, w tym Al-Kaidzie i Al-Kaidzie Islamskiego Maghrebu.

Jak poinformowano, Tunezyjczyk odgrywał "centralną rolę" w zbiórce funduszy na zakup broni przez ugrupowania terrorystyczne.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama