Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ekolodzy utrudniają budowę obwodnicy

Kumak nizinny i rzekotka drzewna to płazy ściśle chronione dyrektywami UE. Oba występują w rejonie budowanego jeszcze odcinka autostrady A2 na wschód od Warszawy. Ekolodzy uważają, że budowa niszczy te płazy - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Chodzi o 21-kilometrowy odcinek A2 będący obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Ekolodzy twierdzą, że przez złą organizację budowy zniszczono większość siedlisk kumaka i rzekotki oraz odcięto miejsca rozrodu tych płazów.

Ekolodzy skierowali sprawę do prokuratury, a komisja Europejska prowadzi działania wyjaśniające. Sprawa jest poważna, bo koszt budowy tej obwodnicy to 765 mln zł, z czego Unia finansuje 602 mln zł.

GDDKiA ma obiecać ekologom zmiany m.in. w sposobie wygrodzenia drogi, a pod jezdnią mają powstać dodatkowe przepusty.

« 1 »

Zobacz także

 • Maluczki
  02.07.2012 11:15
  To nie są żadni ekolodzy, tylko "ekolodzy"!
  Dziwnie jakoś nie przeszkadza im masowy transport samochodowy, który jest bardzo kosztowny,emituje najwięcej zanieczyszczeń i trucizn do środowiska i pochłania najwięcej ofiar z wszystkich rodzajów transportu.
  Moim zdaniem, ci "ekolodzy", to bojówki do wynajęcia w walce z konkurencją na wolnym rynku. Dla nich też pieniądz nie śmierdzi.
 • Tadeusz
  02.07.2012 13:34
  Racja, to pseudo ekolodzy. Podobnie było na budowie A4 na śląsku. Ekolodzy się zabezpieczali w lesie betonując (TAK!) swoje miejsca protestów. A niektórzy potem się przyznali jaką kasę dostali... i nagle sprawa ucichła. A najbardziej się śmieję z ich "wiedzy" gdy twierdzą, że ciężarówka jadąca po obwodnicy czy autostradzie bardziej zanieczyszcza powietrze niż zatrzymująca się i startująca co chwilę na skrzyżowaniach w mieście. Toć to są oszołomy!!! A tak na marginesie sprawdziłbym czy ci wyznawcy "ekologii" jeżdżą tylko rowerami. Jakoś nie widziałem by tak szybko rezygnowali z pojazdów... a znam takich kilku.
 • MacBlacker
  03.07.2012 14:33
  Kolejny raz urzedactwo i projektanci wykazali się arogancją i bezmyślnością. Prace można było wykonać tak aby NIE SZKODZIĆ - ale po co? skoro zawsze wina za swoją nieudolność mogą obarczyć ekologów.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama