Przebudzenie

Dawno już nasi piłkarze nie byli tak blisko awansu do ćwierćfinału wielkiej imprezy. Nasz piękny sen się skończył. Może jednak EURO 2012 stanie się przebudzeniem naszego futbolu. Bo chyba mamy drużynę, która może kiedyś stać się groźna dla najlepszych.

Polska – Czechy 0:1

Kto by się spodziewał po klęsce Czechów w pierwszym meczu z Rosjanami aż 1:4, że to właśnie nasi południowi sąsiedzi awansują, a Rosjanie odpadną? Wtedy, po tamtym spotkaniu niektórzy widzieli Rosjan w finale, a Czechom nie dawali żadnych szans. Już wówczas widać jednak było, że Czesi mają dobrą drugą linię. Przegrali wtedy z Rosjanami bo wybrali złą taktykę, za bardzo się odkrywając i narażając na kontry. W kolejnych meczach zagrali już ostrożniej, a Polska i Grecja nie kontrują tak dobrze jak Rosja.

Nasza drużyna grała w tych mistrzostwach nierówno. Świetnie spisała się w meczu z Rosją, natomiast przeciwko Grecji i Czechom udała jej się tylko pierwsza połowa, a właściwie pierwsze pół godziny. Okazało się, nie po raz pierwszy, że najłatwiej nam się gra z drużynami nastawionymi ofensywnie, kiedy nasi utalentowani napastnicy mają dużo miejsca. Czesi po słabym początku opanowali drugą linię i przerywali nasze kontry już w zarodku. Z kolei nasi boczni obrońcy, zwłaszcza Piszczek, nie mogli wspomagać napastników, bo mieli za dużo pracy w obronie z szybkimi czeskimi bocznymi pomocnikami Jiráčkiem i Pilařem.

Odpadliśmy, ale teraz nie musimy budować drużyny od zera, jak po poprzednich nieudanych finałach. Zespół na eliminacje mistrzostw świata już mamy. Brakuje nam tylko kreatywnego pomocnika i lewoskrzydłowego. No i lepszych rezerwowych.

Czesi awansowali, ale ich atuty (dobra druga linia i skrzydła) zapewne okażą się zbyt małe, by wygrać ćwierćfinał.

Rosja – Grecja 0:1

Wielka sensacja, chyba nikt się tego nie spodziewał, chociaż już Polacy obnażyli słabości Rosjan. Słaba obrona i mało kreatywna druga linia przesądziły o tym, że przygoda Rosjan z EURO 2012 także się kończy. Za dużo w tej drużynie zależało od jednego piłkarza – Arszawina. Nie był on jednak dobrze przygotowany do turnieju, nie wytrzymywał kondycyjnie drugich części meczów.

Grecy, którzy atutów piłkarskich mają bardzo niewiele, znakomicie wykorzystali słabości rywali. Wznieśli się zresztą na wyżyny swoich umiejętności i chwilami przypominali tę drużynę, która w 2004 r. w Portugalii zdobyła mistrzostwo Europy. Mimo to trudno im wróżyć powodzenie w ćwierćfinale. Zapewne odpadną, ale dla nich awans z grupy to i tak wielki sukces. Szkoda, że my nie znajdujemy się na ich miejscu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Falek
  17.06.2012 08:29
  To poniżające przegrać z czechami. Równie dobrze można było przegać z San Marino albo Burkina Faso. Jakbyśmy odpadli przez Niemców czy Anglików to rozumiem, ale jak można odpaść było przez taki pseudo kraik w dodatku pełen ateistów. Czesi wogóle nie powinni mieć prawa do czegokolwiek aż się nie nawrócą. Chrzest od nich przyjmowaliśmy teraz tylko wstyd nam przynoszą.
 • Maxim
  17.06.2012 10:57
  Ja od samego początku jak odbyły się losowania grup dziwiłem się że zakładano że Polska awansuje. Nie było do tego żadnych absolutnie podstaw. Od lat polski futbol tak naprawdę nie istnieje. Polska była najsłabszą drużyną w tej grupie. Gdyby nie to że byliśmy współgospodarzami tej imprezy to nawet byśmy do niej nie awansowali. No ale i tak pewnie Lato i reszta bandy z PZPN przyzna sobie premie za wybitne przygotowanie polskich patałachów do turnieju. W końcu autentycznym sukcesem dla Polaków jest zdobycie dwóch punktów. Ja sądziłem że przegramy trzy mecze a tu taka wielka niespodzianka na skalę wręcz kosmiczną że Polska dwa mecze zremisowała a tylko jeden przegrała. Premie i to duże się należą !
 • kasiak2992
  17.06.2012 14:18
  Naprawę szkoda... rozegraliśmy dobre mecze z Grecją i Rosją, ale z Czechami już czegoś zabrakło. Pierwsze pół godziny wczorajszego meczu były świetne, ale potem...no cóż.
  Przynajmniej dzięki Euro ludzie zmieniają zdanie o Polakach, wszyscy nas chwalą za organizację i atmosferę. Tylko, że "po mistrzostwach Euro 2012 pozostanie nie tylko dobre wrażenie, ale także kilka ogromnych obiektów sportowych, których miesięczne utrzymanie będzie nas kosztowało spore pieniądze.", jak napisano na publi.pl...
  doceń 0
 • mst@wp.pl
  17.06.2012 16:49
  Powod jest niestety ciagle ten sam.Mamy wielu wybitnychludzi,a w najwazniejszych miejscach znajduja sie miernoty i nieuki, jakby szkodnicy podejmowali za nas glowne decyzje!!!!
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.