Trójmiasto: Ewangelizacja na Euro 2012

Koncerty, przedstawienia, akcje uliczne i pogadanki - to niektóre z inicjatyw ewangelizacyjnych, jakie odbędą się podczas Euro 2012 w Trójmieście.

Pierwszą akcją ewangelizacyjną będzie czwartkowy koncert "Katolicy na ulicy". - W całym Trójmieście czuć gorącą atmosferę zbliżających się mistrzostw Euro. Nasza akcja wpisuje się w ten nurt - mówi koordynatorka imprezy Joanna Lowenau ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. - Chcemy dać możliwość doświadczenia tej I ligi wszystkim młodym ludziom. Będzie się naprawdę dużo działo - dodaje Lowenau.

Początek akcji o godz. 17.00 na Długim Targu w Gdańsku. - W tym roku "Katolicy na ulicy" są na sportowo. Chcemy pokazać, że Bóg jest najlepszym trenerem i to on daje talenty, które wykorzystują piłkarze w czasie euro - mówi Wojciech Kruk, wiceprzewodniczący gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Jak dodaje, będzie to "czas dużej radości".

- Wszystko co chcemy ludziom przekazać, to prawda o tym czym żyjemy, czyli prawda o Bogu i Jezusie - mówi Wojciech Kruk. Jego zdaniem turniej Euro 2012 będzie czasem, gdy ludzie są poruszeni emocjonalnie. - Łatwiej wtedy przyjmują pewne prawdy, które mówią o dobru. Chcemy tę prawdę przekazywać na różne sposoby - podkreśla.

Ewangelizacyjne koncerty i przedstawieni odbywać się będą na tzw. Wyspach Kultury na gdańskim Przymorzu. - Nasze hasło to "Szczęście człowieka". Chcemy pokazać te aspekty dobra, które płyną z łaski Boga. Będą koncert, dramy oraz świadectwa ludzi - zapowiada Kruk.

Akcja odbędzie się w niedzielę 10 czerwca w godz. 15.00-17.00 i w niedzielę 24 czerwca 15.00-17.00.

Z kolei w Sopocie, w środę 20 czerwca o godz 19.00 przy kościele św. Jerzego planowany jest koncert ewangelizacyjny. - Będzie się tam naprawdę dużo działo - śpiew, taniec, pantomima, świadectwa - ewangelizacja po polsku i po angielsku - zaznacza Wojciech Kruk. Jak podkreśla, 20 czerwca to jedne z niewielu czerwcowych dni, kiedy podczas Euro 2012 nie będą rozgrywane mecze. - Sopot jest takim miejscem, gdzie dużo się dzieje i właśnie tam zapraszamy - dodaje.

Ponadto na ulicach Trójmiasta spontanicznie pojawią się grupy ewangelizacyjne działające pod wspólnym hasłem "Zoba Boga".

« 1 »
  • vVETTAkOQhfogOblt
    22.06.2012 11:10
    Szanowny Księże Rektorze,jeżeli mogę,chciałem bardzo podziękować za piękną lirgtuię ostatnich dni oraz za homilie głoszone na Kopcu. Wiele osf3b uważa, że podejmowanie na ambonie aktualnych tematf3w społecznych, czasami dotykających polityki, jest nieodpowiednie i spotka się z krytyką wiernych. Krytycy z pewnością się znajdą, ale przecież kazania ks. Jerzego Popiełuszki,dotyczące realif3w życia społeczno-politycznego, gromadziły setki wiernych, ktf3rzy chcą spojrzeć na problemy dziś z perspektywy Ewangelii. Głoszone homilie i kazania pasyjne w kopieckiej kaplicy wychodzą na przeciw tym oczekiwaniom. Trochę zadziwił mnie fakt, iż podczas adoracji wielkoczwartkowej i wielkopiątkowej nie widziałem kapłana w konfesjonale i na to bym uwrażliwił, ale z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że ludzi powinni się zdyscyplinować ze spowiedzią. Tylko, że ta wielkanocna spowiedź wielokrotnie jest potężną, duchową walką, ktf3rą po kilku tygodniach zmagań wygrywa się w Wielki Piątek czy Wielką Sobotę tą właśnie spowiedzią, choć po ludzki rzecz biorąc niesamowicie zwleczoną, jednak w oczach Bożych tak bardzo konieczną. Wiem,że księży może denerwować fakt, że przez 6 tygodni Wielkiego Postu czy rekolekcji wierni nie potrafią sobie wygospodarować czas na spowiedź. Powinno się ich w jakiś sposf3b napominać w tej kwestii.I choć się im powtarza, co roku jest tak samo. Ale i Pan Jezus tuż przed swoją śmiercią, właśnie w Wielki Piątek, znalazł czas na pojednanie nawracającego się grzesznika i może jednak warto usiąść do konfesjonału podczas adoracji. Stojąc w kolejce do spowiedzi, spoglądając na gromadzących się w kaplicy ludzi, nasunęła mi się myśl, jak bardzo, patrząc na twarze ludzi, jak bardzo są oni spracowani i zmęczeni. I trzeba im jednak okazać wyrozumiałość i po ojcowsku przytulić, nawet wtedy, gdy przez blisko dwa miesiące mieli czas na wszystko, tylko nie na spowiedź.Dziękuję za lirgtuię, za piękny śpiew klerykf3w i dekoracje.Bardzo serdecznie pozdrawiam. Niech Pan błogosławi.Piotr
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.