Nowy numer 39/2023 Archiwum

Żeluś

W czasie, gdy wystukałem na klawiaturze to zdanie, Cristiano Ronaldo zdążył zarobić 50 złotych.

Sprawdziłem to na stronie zaroblkipolakow.pl. Ucieszyłem się, że zasila rodzimy budżet, bo nie wiedziałem że kolega dos Santos Aveiro jest Polakiem (nie tylko Klose i Podolski zasilają inne kadry!). Dziennie portugalski napastnik wyciąga 181 tys. 818 złotych i 18 groszy.

Niby nic. A jednak mi żal…

– A wiesz dlaczego? Bo jesteś stuprocentowym Polakiem – skomentował zza biurka Heniu, nasz fotoreporter – Zazdrościsz.

I co mam na to odpowiedzieć?

Na szczęście ten wyżelowany portugalski bubek nie strzelił wczoraj dwukrotnie gola, będąc sam na sam z bramkarzem. Głupek. Bogacz.

Co???? Ja zazdroszczę???

„My tu gadu, gadu, a Ronaldo przez ten kwadrans zarobił już 6 tysięcy złotych” – podsumował Leszek, sekretarz redakcji, gdy kończyłem pisać ten komentarz.

Co??? Ja zazdroszczę???

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Quantcast