GN 24/2018 Archiwum

Papież pozdrawia uczestników Marszów dla Życia

Słowo pozdrowienia do uczestników organizowanych w Polsce Marszów dla Życia i Rodziny przekazał za pośrednictwem Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej Ojciec Święty Benedykt XVI. Marsze, które przejdą ulicami polskich miast 3 czerwca, będą wyrazem łączności z rozpoczętym wczoraj (30 maja) Światowym Spotkaniem Rodzin w Mediolanie.

„Niech tradycje rodziny związanej z Kościołem i Ojczyzną, mocno zakorzenione w polskich sercach, pozostaną trwałym fundamentem waszego życia duchowego, moralnego i społecznego” – napisał zastępca watykańskiego sekretarza stanu abp Angelo Becciu w liście do dyrektora Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin ks. Przemysława Drąga.

Ojciec Święty Benedykt XVI „zapewnia wszystkich małżonków o pamięci w modlitwie, wypraszając, by w każdej polskiej rodzinie był podtrzymywany żywy płomień wiary, miłości i zgody, jako największe i najbardziej cenne dziedzictwo”. Życzy też, „by temat spotkania w Mediolanie: „Rodzina, praca, świętowanie", jak i hasło tegorocznych marszów: „Rodzina receptą na kryzys" były okazją do osobistych, rodzinnych i wspólnotowych przemyśleń”.

VII Światowe Spotkanie Rodzin w Mediolanie rozpoczęło się 30 maja i potrwa do 3 czerwca. Dzisiaj (1 czerwca) do Mediolanu przybędzie Ojciec Święty. 2 czerwca odprawi Mszę św. w kaplicy siedziby arcybiskupa Mediolanu, w katedrze odmówi „Modlitwę w ciągu dnia” z Liturgii Godzin i wygłosi medytację, a później spotka się z młodzieżą na stadionie San Siro. Po południu Benedykt XVI wygłosi przemówienie do przedstawicieli władz, a wieczorem zabierze głos podczas „święta świadectw” na przedmieściach Mediolanu. W niedzielę 3 czerwca o godz. 10.00 przewodniczyć będzie Mszy św. na zakończenie Spotkania Rodzin.

Organizowane w tym czasie w kilkudziesięciu polskich miastach Marsze dla Życia i Rodziny są wyrazem jedności z Ojcem Świętym oraz z rodzinami, które zgromadziły się w Mediolanie. Stanowią też okazję do tego, by publicznie zamanifestować radość z posiadania rodziny, a także by zwrócić uwagę opinii publicznej na współczesną sytuację rodziny.
”Wychodzimy na ulice również po to, by upominać się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci przed urodzeniem” – deklarują organizatorzy Marszów.

Czy w Twoim mieście też będzie Marsz dla Życia i Rodziny? Sprawdź: Przyjdź na Marsz dla Życia i Rodziny!

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama