Nowy numer 38/2023 Archiwum

Chrześcijanie są tu obcokrajowcami

„Chrześcijanie w Algierii są obcokrajowcami. Nie uczestniczymy w życiu politycznym, ale respektujemy decyzje Algierczyków” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Ghaleb Bader, metropolita Algieru.

Odniósł się tym samym do wyników wyborów parlamentarnych, które w ubiegłym tygodniu wygrała tam prezydencka partia FLN. Choć nie mogliśmy uczestniczyć w wyborach, przypominamy jednak o potrzebie większego poszanowania wolności i godności człowieka w tym kraju – mówi pochodzący z Jordanii abp Bader.

„Były to wybory bardzo oczekiwane. Postrzegano je jako alternatywę dla tego wszystkiego, co działo się w sąsiednich krajach. Obawiano się zmian. W rzeczywistości wszystko mogło się wydarzyć – wyjaśnia hierarcha. – Jednakże, jak wynika z rezultatów, kraj opowiedział się za ciągłością i stabilizacją. Nam jako Kościołowi nie pozostaje nic innego, jak uszanować ten wybór. Choć jesteśmy mniejszością, nie zamykamy się w getcie. Przeżywamy naszą wiarę w relacjach z mieszkańcami kraju. Staramy się dawać żywe i szczere świadectwo o tym, w co wierzymy. Nasz Kościół to wielcy święci: Augustyn, Monika, Cyprian, Perpetua i Felicyta. Staramy się podtrzymywać płomień wiary na tej ziemi, również w tej trudnej sytuacji, jaką tu dziś mamy” – dodał abp. Bader.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast