Nowy numer 25/2018 Archiwum

Co z cudem do kanonizacji Jana Pawła II?

Stolica Apostolska bada wiele szczególnych i bardzo wiele obiecujących doniesień o niewytłumaczalnych z medycznego punktu widzenia uzdrowień za przyczyną bł. Jana Pawła II. „W trzech lub czterech przypadkach prowadzone są już badania medyczne“ – powiedział ks. prałat Sławomir Oder, postulator procesu kanonizacyjnego bł. Jana Pawła II w rozmowie z dziennikiem włoskiego episkopatu "Avvenire".

W sumie od czasu beatyfikacji do biura postulatora napłynęło kilkanaście relacji o doznanych łaskach za przyczyną błogosławionego papieża – poinformował ks. Oder. Napłynęły one przede wszystkim z Europy, m.in. z Polski, Włoch i Hiszpanii, ale także ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Kolumbii i Brazylii.

Ks. Oder w rozmowie z katolickim dziennikiem podkreślił, że obecnie chodzi o wstępne badania medyczne. Jak dotychczas do procesu kanonizacyjnego nie został wybrany żaden konkretny przypadek. Zaznaczył, że najpierw trzeba ocenić wartość zgromadzonej dokumentacji, po zbadaniu wszystkich przypadków.

Jan Paweł II został wyniesiony do chwały ołtarzy 1 maja 2011 r. przez swego następcę Benedykta XVI. Był to jeden z najkrótszych procesów beatyfikacyjnych w nowożytnej historii Kościoła.

Aby papież Polak mógł być kanonizowany potrzebny jest kolejny cud dokonany za jego przyczyną, do którego doszło już po beatyfikacji. W ramach procesu beatyfikacyjnego uznano przypadek chorej na Parkinsona francuskiej zakonnicy siostry Marie Simon-Pierre, która w cudowny sposób została uzdrowiona dzięki modlitwie za pośrednictwem Jana Pawła II.

« 1 »

Zobacz także

  • Manfred
    03.05.2012 04:37
    Moja zona dzisiaj, cofajac samochodem nikogo nie potracila,nie stuknela pojazdu zaparkowanego obok i nie zatrzymala sie na krawezniku,a wszystko to dzieki fotografii Jana Pawla II ,ktora wozi ze soba.NO...CUD,jak pragne zdrowia CUD i to za sprawa blogoslawionego Jana Pawla.Niech redakcja poda adres ksiedza pralata,bo takie cuda swiadcza jaskrawo o MOCY naszego wielkiego rodaka...Zblizaja sie mistrzostwa Europy w pilce noznej.Gdyby tak nasi chlopcy zaczeli trenowac w koszulkach z wizerunkiem Jana Pawla II,to moze stalby sie CUD i udaloby sie im wygrac jakis mecz,albo choc zremisowac? W ten sposob uszczesliwiony bylby ksiadz Slawek i cala katolicka Polska,nie mowiac juz o kibicach pilki noznej.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama