Nowy numer 20/2019 Archiwum

Grzegorz Górny odchodzi z „Frondy”

„Trudno ponosić odpowiedzialność za decyzje, na które nie ma się wpływu”

Redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” Grzegorz Górny zrezygnował ze swej funkcji i odszedł z wydawnictwa „Fronda”, dowiedziały się Razem.tv i Gosc.pl. Sam zainteresowany, pytany przez nas, potwierdził tą informację: - Zamierzam skoncentrować się teraz na pisaniu książek i kręceniu filmów dokumentalnych. W ostatnim czasie miałem coraz mniejszy wpływ na politykę redakcyjną wydawnictwa, a trudno ponosić odpowiedzialność za decyzje, na które nie ma się wpływu.

Pytany, czy nie żal mu zostawiać wydawnictwo, które stworzył, Górny odpowiedział: - „Fronda” skończyła 18 lat, a więc, można powiedzieć, osiągnęła pełnoletniość i może nadszedł czas odcięcia pępowiny i pójścia własną drogą. Życie wymaga ciągłego rozwoju.

Na pytanie, czy jego odejście oznacza rozłam w środowisku, Górny odpowiedział: - Nie ma rozłamu. Po prostu są takie chwile, gdy drogi zawodowe ludzi rozchodzą się, gdyż mają różne pomysły na życie i różne wizje przyszłości.

Pierwszy numer kwartalnika „Fronda” ukazał się w 1994 roku. Do tej pory Grzegorz Górny był jego redaktorem naczelnym z przerwą na lata 2005-2007, gdy funkcję tą pełnił Marek Horodniczy. Jak dowiedziały się Gosc.pl i Razem.tv, wśród rozważanych kandydatów na nowego redaktora naczelnego kwartalnika jest Tomasz Terlikowski, obecny redaktor naczelny portalu Fronda.pl. 

Więcej filmów na stronie razem.tv

« 1 »

Zobacz także

 • Orgrind
  14.04.2012 19:45
  Terlikowski? No, proszę, więc może być jeszcze gorzej.
 • L-ta
  14.04.2012 22:17
  szacun - słuszna decyzja.

  a co do tekstu - w bierniku poprawna forma zaimka ta brzmi "tę" a nie 'tą" - naprawdę brzmi to koszmarnie!

  "pełnił tę funkcje"
  doceń 3
 • Poraj
  14.04.2012 23:01
  Grzegorz Górny ma prawo pójść własną drogą. Porządna instytucja jest zdepersonalizowana, zmienia się kierownictwo i działa dalej. Jednak "Frondzie" rośnie również konkurencja: katolicko - konserwatywna "Polonia Christiana" i portal pch24.pl, również "44". Wśród politycznych pism konserwatywnych "Rzeczy Wspólne" i "Na poważnie", a konserwatywno - filozoficznych: "Pressje".
  doceń 2
 • BillyTheKid
  15.04.2012 18:31
  Po owocach ich poznacie... Co jest owocem działania Frondy? Podziały, kłótnie swary i judzenie. Żadne zaskoczenie.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL