Nowy Numer 25/2019 Archiwum

Kapłani do władzy!

Drodzy Kapłani. Bądźcie chciwi i zachłanni. Bądźcie pazerni.

Chciejcie wciąż więcej i więcej, ale nie byle czego. Nie rzeczy, które złodziej kradnie, rdza niszczy i mól zżera. Zbierajcie sobie kapitał w niebie, jak sam Jezus kazał. Oczekujcie „stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym”. Jak Elizeusz dobijajcie się o podwójną moc Eliasza, Jak Salomon proście o mądrość, jak Samuel mówcie pokornie: „Mów, Panie, bo sługa twój słucha”.

Jesteście kapłanami z woli Jezusa, macie władzę, o jakiej nie śniło się prezydentom i premierom, królom i generałom. Boi się Was sam diabeł, uciekają przed wami demony. Więc Wy się ich nie bójcie. I nie bójcie się ich ofiar. Grzesznicy nie są drapieżnikami, są znękanymi biedakami, przybranymi w maski twardzieli i mocarzy. Nie drżyjcie przed tymi, co sami żyją w lęku. Oni też oczekują mocy Waszej posługi, bo choć o tym nie wiedzą, bardzo tęsknią za Jezusem Chrystusem. Więc nie traćcie czasu przed telewizorem, nie troszczcie się zbytnio o cieknące dachy i zagrożone finanse. Temu wszystkiemu Jezus może zaradzić od ręki, jeśli Mu tylko zaufacie.

Szukajcie Królestwa Bożego, a inne rzeczy będą Wam dodane. Troszczcie się o dom Boga w naszych sercach, a Bóg zatroszczy się o Was. Odkryjcie na nowo moc postu, siłę modlitwy, owocność miłosierdzia – rzeczy tak stare, że aż nowe. Pamiętajcie, że choć Wasi przełożeni mogą się mylić, Wy, będąc im posłuszni, nigdy się nie pomylicie. Nie ulegajcie kłamliwym podszeptom, że nie jesteście potrzebni i że wszyscy uznali Was za pedofilów, homoseksualistów i hipokrytów.

Nie skąpcie siebie Bogu, a nie opędzicie się od tych, którzy w Was Go dostrzegą.

Jest Wielki Czwartek, a to oznacza, że nadchodzi Wielki Piątek. Będą prześladowania, bo muszą być – to znak, że jesteśmy blisko Jezusa. Niech to jednak będą prześladowania ze względu na sprawiedliwość, a nie z powodu nieodpokutowanych grzechów.

Kapłani, nie zostawiajcie nas, bo Was Jezus do nas posłał. Wielu z nas modli się za Was, nawet gdy myślicie, że jesteście sami.

Trzymajcie się blisko Maryi, „chwały wysokiej kapłanów pobożnych”. Ona Was ochroni. Jesteście uzbrojeni.

A Wielki Piątek to tylko jeden dzień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

 • refleksja
  05.04.2012 21:57
  "Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie." (Power tends to corrupt, absolute power corrupts absolutely) Źródło: „Letter to Bishop Mandell Creighton”, 1887. Kto to powiedział: jeden z najsłynniejszych KATOLIKÓW: Lord J. Acton.
  doceń 0
 • SylwesterŚlesiński
  06.04.2012 09:21
  Bóg zapłać Franciszku za te słowa.

  Wyrażają one najgłębsze pragnienia wszystkich Wiernych.

  Życzę Tobie oraz całemu zespołowi Gościa Niedzielnego, błogosławionych owoców z towarzyszenia Jezusowi w czasie Jego Męki, które doprowadzą nas do niewzruszonej Radości i Dziękczynienia przez resztę naszego życia.

  Szczęść Boże!

  doceń 6
 • konserwatysta_pl
  10.04.2012 16:34

  Wielkie dzięki za ten tekst.
  Wszelki komentarz zbyteczny. Może tylko jako subiektywne podsumowanie parafraza znanych słów Nie wstydźmy się Kościoła, nie wstydźmy się naszych kapłanów. Oni są solą ziemi, tej Ziemi.

  doceń 5
 • amico
  15.04.2012 20:42
  Panie Redaktorze po co zachęcać kapłanów? Oni /nie wszyscy!/przecież to robią! Głównie dwa pierwsze grzechy główne są ich domeną!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.