Nowy numer 29/2019 Archiwum

Zobacz także

 • Canis
  20.01.2018 14:31
  W naszej diecezji jest to najgorsze co może być. Chory potrzebują kapłana a nie mężczyznę który ma żonę i dzieci. Powoli po synodzie w naszej diecezji przejmujemy zwyczaje Niemieckie. Za miast brać przykład z Benedykta XVI. To jest to co zrobili na SV II jest tragedią. Większa władza świeckich a ograniczenie władzy Kościoła. Kto wiatr sieje,burzę zbiera. Sam jestem x tylko ukaranym za odmawianie starego brewiarza i mszy.
  doceń 1
 • Kuba
  02.04.2018 15:16
  Nigdy od kiedy w 2006 bp Skworc w diecezji tarnowskiej wprowadził szafarzy nie przyjąłem Komunii Świętej z ich rąk i nie przyjmę. Przyjmuje tylko z rąk kapłana. Może myślicie że jestem starej daty. Nic bardziej mylnego. Mam 23 lata i jestem studentem teologii dla świeckich na UPJP2. Gdy w 2006 ksiądz przyjechał w pierwszy piątek z Komunią do mojej prababci dał jej też kartkę żeby wpisała się na listę niedzielnych przyjazdów szafarzy. Kategorycznie odmówiła. Obecnie moja babcia i dziadek chodzący jeszcze do kościoła usłyszeli po kolędzie że jak będą nie mogli być na Mszy z powodu wieku i choroby to żeby ich ktoś zgłosił w zakrystii do szafarzy. Powiedzieli że nigdy się na to nie zgodzą. Jedynie chcą widzieć księdza z Komunią w pierwszy piątek. W kościele zawsze omijają szafarzy ja zresztą też. Nie będzie mi udzielał Komunii człowiek co ma żonę i dzieci. W nocy z nią urzęduje a w dzień podaje Ciało Pańskie. To nic więcej jak profanacja. Ludzie otwórzcie oczy. Kapłani i biskupi prowadzą ludzi na potępienie pozwalając na takie rzeczy. Gdzie się podziała cześć dla największej świętości jaką mamy. Dla samego Jezusa. Tylko konsekrowane ręce mają prawo dotykać Ciało Pańskie i je rozdawać. Taką samą profanacją jest Komunia na rękę. Po co kapłan po rozdzielaniu Komunii umywa palce w vasculum. Bo na nich są cząstki eucharystyczne. A co się dzieje przy Komunii na rękę? Co się dzieje z tymi cząstkami? Spadają na ziemię, są deptane. To jest czysta profanacja. Ile Jezus będzie musiał to cierpieć. Ludzie zrozumcie i otwórzcie oczy.
  doceń 4
 • Zbyszek
  17.10.2018 00:03
  Zbyszek Jesteś młodym człowiekiem Kuba , ale za to bardzo mądrym. Ja też przyjmuję tylko z rąk kapłańskich Pana Jezusa i tylko w postawie klęczącej. Te wszystkie zmiany to dzieło szatana. Proszę poczytać JPII kardynała Wyszyńskiego Matkę Teresę, Benedyktr XVI. To co niektórzy wyżej wypisują jest nieprawdą, to wy poczytajcie historię kościoła a dowiecie się, że to postępowanie było związane z prześladowaniami kościoła Pana Jezusa kładziono na rękę przykrytą chustą. NAstąpiła karygodna prostentatyzacja kościoła względem Najświętszej Eucharystii. Jeśli ktoś nazywa podejściem procesyjnym do komunii to się myli , ludzie idą jak bydło do żłobu. Kapłanom nie chce się chcieć. Trzech kapłanów w parafii i 2 szafarzy udziela Komunii, wyjmują puszke z Tabernakulum, puryfikują naczynia liturgiczne na ołtarzu w obecności 2 szafarzy zwyczajnych. W konfesjonale nie uświadczysz księdza. W czerwcu litania do NSPJ "czytana jest przez księdza od ołłtarza bez wystawienia adoracji. Trybykarz jest czymś zapomnianym. "nie ma TRYBULARZU BO ŚMIERDZI" - PROBOSZCZ. wPROWADŹMY SZAFARZY DO SPOWIEDZI A KSIĄDZ UDZIELI ROZGRZESZENIA Do tego chyba to wszystko prowadzi. Niedługo Kościół w Polsce będzie taki jak w Niemczech Boże strzeż od tego wszystkiego. KEP poczekał na śmierć kardynała Wyszyńskiego i JPII i rok po śmierci papierza biskupi dyżurni TV jask ks Pieronek pozmieniali wsystko co było święte. Jeszcze raz polecam przeczytać dokumenty soborowe wytyczne JPII chyba z 1980r Wypowiedzi zachęty Benedykta XVI
  doceń 0
 • Zbyszek
  17.10.2018 00:12
  Panie strzeż swój Kościół przed protestantyzmem i modernizmem. KUBA piszesz mądrze BRAWO.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL