Nowy numer 40/2022 Archiwum

To wszystko musiało się stać

Zobaczył ją przez kratki konfesjonału. Średniego wzrostu, ruda, piegowata. Podeszła i szepnęła: „Znam księdza od dawna. Pokazał mi księdza dwukrotnie sam Pan Jezus”.

Z trudem przełknął ślinę. A zakonnica ciągnęła: „Jezus powiedział mi o Księdzu: »Oto wierny sługa mój, on ci pomoże spełnić wolę moją na ziemi« i zapewnił, że to ksiądz właśnie ma ogłosić światu o Miłosierdziu Bożym”. Nastała kłopotliwa cisza.

W takiej właśnie sytuacji znalazł się w 1933 roku ks. Michał Sopoćko. Zakłuło go serce, a zimny pot oblał plecy. Wątpliwości rozsadzały mu głowę. A jednak zaufał słowom siostry Faustyny. Prosił, by spisywała swoje wizje. Tak powstał „Dzienniczek”, jedna z najbardziej rozchwytywanych lektur duchowych na świecie.

Ksiądz Michał przyczynił się do namalowania obrazu „Jezu, ufam Tobie,”, niestrudzenie głosił tajemnice Bożego miłosierdzia. Był często wyśmiewany, poniżany. Raz nawet oskarżono go publicznie o herezję. On jednak pamiętał o słowach Faustyny, że „to wszystko musi się stać, aby się wypełniła wola Boża”.

Ksiądz Sopoćko założył zgromadzenie sióstr, o które prosił Faustynę sam Jezus. Początki były trudne: „Kiedyśmy klęczały naokoło ołtarza, ksiądz Michał zapłakał, patrząc na nas, sześć małych i nędznych, wybranych na służbę Miłosierdzia”, pisały mniszki. Zmarł 15 lutego, w dniu imienin Faustyny, trzydzieści jeden lat temu. Wszystko, co przepowiedziała mu Faustyna, WYKONAŁO SIĘ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się