Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wielkopostne rekolekcje trzeźwościowe

Udział w katechezach, praca grupowa i Eucharystia to tylko nieliczne z ćwiczeń duchowych, jakie pomagają osobom z problemem alkoholowym powrócić do Boga. W tym celu Sanktuarium Maryjne w Licheniu oferuje liczne formy wsparcia dla osób dotkniętych chorobą alkoholową – uzależnionych i współuzależnionych.

Uzdrowienie duchowe jest bowiem fundamentem prawdziwej wolności od nałogu. Stosownym momentem do tego typu dni skupienia jest Wielki Post. Dziś w Licheniu kończą się rekolekcje trzeźwościowe. Oparte są one na metodzie Dwunastu Kroków Anonimowych Alkoholików.

„W tym roku, w czasie Wielkiego Postu – mówi ks. Robert Krzywicki MIC, Dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym – rekolekcje były poświęcone przepracowaniu swojego życia pod kątem Czwartego Kroku, czyli zrobieniu obrachunku moralnego, jakie doświadczenia w życiu spowodowały, że czuję urazy, oraz jak to wpłynęło na moje życie. I uczyliśmy się wyznawać swoje grzechy, swoje urazy, robić rachunek sumienia, robić obrachunek moralny”.

„Przyjeżdżam tu od 10 lat – mówi p. Marzena z Łodzi – dlatego, że tutaj otrzymałam pomoc i otrzymuję ją przy każdych rekolekcjach”.

Ks. Krzywicki dodaje: „Św. Jakub w swoim liście napisał: «Wyznawajcie jeden drugiemu grzechy i módlcie się nawzajem, abyście zostali uzdrowieni». Wspieramy się wzajemnie. Dzięki temu dążymy do zdrowia”.

Jest to pierwsza z dwóch serii rekolekcyjnych. Licheńskie Centrum świadczy pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym dzięki pracy psychologów i wolontariuszy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama