Nowy numer 07/2020 Archiwum

Obraza uczuć religijnych przestępstwem w Rosji?

Po skandalicznym koncercie prawosławni chcą zaostrzenia kar za bluźnierstwo.

Zespół punkowy „Pussy Riot” wdarł się do Katedry Chrystusa Zbawiciela w Moskwie i przed ikonostasem wykonał kilka bluźnierczych piosenek. Po kilku minutach siły porządkowe wyprowadziły dziewczyny należące do grupy na zewnątrz. Występ miał być protestem przeciwko poparciu Władimira Putina przez Cerkiew.

Wydarzenie wywołało dyskusję na temat kar za obrazę uczuć religijnych. Według odpowiedzialnego za stosunki Cerkwi ze Społeczeństwem Patriarchatu Moskiewskiego protojereja Wsiewołoda Czaplina dotychczasowa kara wynosząca maksymalnie równowartość 100 złotych jest zbyt niska. Zdaniem duchownego bluźnierstwo powinno być przestępstwem, a nie wykroczeniem, jak dotychczas.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama