Sukces Biblii na Facebooku

Benedyktyni z Tyńca utworzyli stronę popularyzującą Pismo Święte na portalu społecznościowym. To pierwsza taka inicjatywa na świecie - informuje "Dziennik Polski".

Pod koniec ub. roku benedyktyni z Tyńca przygotowali wiernym na Adwent niespodziankę - Biblię Tysiąclecia w wersji audio. W tym roku w czasie wielkopostnych rekolekcji, dzięki mnichom z Tyńca, możemy czytać i dyskutować o Biblii na Facebooku.

Akcja "Pismo Święte w wersji mp3" odniosła ogromny sukces, którego żaden z zakonników nie oczekiwał. Mnisi postanowili pójść za ciosem i utworzyć strony "Pismo Święte w wersji mp3" na Facebooku. Do tej pory na żadnym, popularnym portalu społecznościowym nie było Pisma Świętego i wszystkiego, co jest związane z Biblią.

"To kolejne narzędzie i sposób, dzięki którym można łatwo i szybko dotrzeć do ludzkich serc. Na profilu "Pismo Święte w wersji mp3" codziennie przygotowywane są fragmenty Pisma Świętego, oczywiście w formacie audio, do posłuchania. Dodatkowo umieszczamy komentarze do tekstów biblijnych, nagrane przez wybitnych znawców Pisma Świętego oraz komentarze liturgiczne na każdy dzień. A co najważniejsze - każdy fan profilu "Pismo Święte w mp3" na Facebooku ma możliwość pobrania Biblii Tysiąclecia w całości, oczywiście w wersji do słuchania" - powiedział gazecie ojciec Joachim Zelek.

Strona Biblii w mp3 promowana jest też jako ulubiona na stronie "Gościa Niedzielnego" na Facebooku.

« 1 »