Nowy numer 25/2021 Archiwum

Papież w Krakowie i Poznaniu w 2015 r.?

Możliwe, że Benedykt XVI za trzy lata przyjedzie do Krakowa, który stara się o zorganizowanie Światowych Dni Młodzieży oraz do Poznania, gdzie mają odbyć się główne obchody rocznicy Chrztu Polski - informuje "Dziennik Polski".

Jak podkreśla gazeta, coraz więcej przesłanek świadczy o tym, że w 2015 r. Kraków może się stać gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Kard. Stanisław Dziwisz rozmawiał w Watykanie na ten temat z hierarchami Stolicy Apostolskiej. "Chęć zorganizowania ogólnoświatowego spotkania młodzieży za trzy lata zgłosiło wiele episkopatów, z różnych krajów. My, Polacy, mamy poważny argument - 1050. rocznicę Chrztu Polski" - mówi metropolita krakowski.

Co prawda rocznica wypada w 2016 r., ale obchody rozpoczną się rok wcześniej. Nieoficjalnie wiadomo, że w liście Episkopatu Polski do Benedykta XVI, w którym polscy biskupi zapraszają do Krakowa papieża i młodzież z całego świata, przypomniano o tej rocznicy - stwierdza dziennik.

Główne uroczystości mają odbyć się w Poznaniu. Samorządowcy ze stolicy Wielkopolski zamierzają na nie zaprosić m.in. Benedykta XVI.

Niewykluczone, że władze świeckie i kościelne w porozumieniu z Watykanem uzgodnią taki termin podróży papieża do Polski, aby pogodzić te dwa wydarzenia: obchody rocznicy przyjęcia chrześcijaństwa w Poznaniu i światowe spotkanie młodych w Krakowie - informuje "Dziennik Polski".

 

Czy chciałbyś się spotkać z Benedyktem XVI w 2015 roku? Wypowiedz się w SONDZIE

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama