Nowy numer 44/2020 Archiwum

Muzykujący proboszczowie zaskoczeni popularnością

Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania - przyznają zgodnie trzej proboszczowie i wykładowca z kalwaryjskiego seminarium duchownego, którzy utworzyli oryginalny zespół muzyczny.

Duchowni z żalem muszą zrezygnować z zaproszeń, jakie nieustannie przychodzą do nich ze wspólnot parafialnych z całej Polski. Kapłani-muzycy pracują na terenie diecezji bielsko-żywieckiej oraz archidiecezji krakowskiej.

Harmonogram występów maja już szczelnie wypełniony do 2013 roku. Lider zespołu ks. Marek Bandura, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bujakowie koło Bielska-Białej, który gra na gitarze prowadzącej, podkreśla, że nie spodziewał się takiego zainteresowania.

Perkusista ks. Wawrzyniec Gut, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Biórkowie Wielkim koło Proszowic nie chce nazywać popularności zespołu spektakularnym sukcesem.

Grający na gitarze basowej o. dr Roland Pancerz, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej zauważa, że granie to dla niego rodzaj duszpasterstwa.

Zespół gra m.in. kolędy i pastorałki autorstwa Ernesta Brylla, Katarzyny Gärtner i Andrzeja Zielińskiego. Muzykujący kapłani przygotowali także muzyczny program ewangelizacyjny, poświęcony bł. Janowi Pawłowi II.

Razem z kapłanami gra też Grzegorz Górkiewicz, znany muzyk sesyjny, dawny klawiszowiec ze „Skaldów”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama