Nowy numer 25/2021 Archiwum

Kraków: Kapucyni zebrali już 450 termosów

450 nowych i używanych termosów zebrali ojcowie kapucyni podczas trwającej od początku stycznia akcji "Podaruj termos ubogiemu". Trafią one do biednych i bezdomnych, którzy w Krakowie, Warszawie i innych miastach korzystają z punktów pomocy prowadzonych przez zakony.

"Odzew na naszą akcję jest ogromny. W ciągu kilkunastu dni zebraliśmy 450 termosów oraz pieniądze, za które w Krakowie już kupiliśmy 300 metalowych termosów o pojemności 1,2 l." - powiedział PAP brat Paweł Teperski rzecznik prasowy zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. "Ludzie przysyłają nam termosy także paczkami. W jednej z takich paczek było 100 metalowych termosów ufundowanych przez firmę" - dodał.

Nowe termosy będą rozdawane od wtorku po południu w Krakowie w punkcie kapucynów przy ul. Reformackiej.

Fundacja Kapucyńska działająca w Warszawie kupi termosy w najbliższych dniach. Dostaną je osoby korzystające z jadłodajni przy ul. Miodowej, a nadwyżki trafią do innych miejsc w stolicy, gdzie udzielana jest pomoc ubogim.

Kapucyni przekażą termosy także dla potrzebujących z innych miejscowości w Polsce.Naczynia podarowane przez dobroczyńców już trafiły do sióstr albertynek z Krakowa i Sióstr Misjonarek Miłości z Katowic, które prowadzą punkty pomocy ubogim.

Bracia kapucyni w Krakowie wydają codziennie gorąca herbatę i pieczywo dla ponad 100 osób, a w Warszawie obiady dla 250 - 350 potrzebujących. Większość z nich nie ma termosów, więc ciepły napój szybko stygnie. Dzięki termosom będą mogli napić się czegoś gorącego nawet kilka godzin później.

Akcja "Podaruj termos ubogiemu" potrwa do 31 stycznia.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama