Nowy numer 44/2020 Archiwum

Maroko: Podpalili się przeciw bezrobociu

Pięciu Marokańczyków podpaliło się w stolicy swego kraju Rabacie, żeby zaprotestować przeciwko panującemu bezrobociu - podała w czwartek agencja AP, powołując się na obrońcę praw człowieka. Trzech silnie poparzonych mężczyzn trafiło do szpitala.

Do incydentu doszło w środę.

Jusef al-Risuni z Marokańskiego Stowarzyszenia Praw Człowieka poinformował, że trzech mężczyzn doznało poważnych oparzeń; dwóch pozostałych jedynie zniszczyło sobie ubrania.

Protestujący brali udział w dwutygodniowej okupacji budynku ministerstwa edukacji i szkolnictwa wyższego w ramach protestu, podczas którego domagano się pracy - tłumaczył al-Risuni.

W zeszłym tygodniu cztery osoby podpaliły się w Tunezji, również protestując przeciwko panującemu w kraju bezrobociu. Jedna osoba zmarła.

W Maroku przybierają na sile protesty przeciwko bezrobociu szczególnie wśród osób z wyższym wykształceniem. O ile w skali kraju stopa bezrobocia wynosi 9,1 proc., to wśród osób z dyplomami uczelni wyższych odsetek ten utrzymuje się na poziomie 16 proc. - pisze agencja Associated Press.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama