Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kardynał senior i była premier - ludźmi roku

Kard. Józef Glemp oraz była premier, a obecnie ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, Hanna Suchocka zostali laureatami tytułu „Człowieka Roku 2011” przyznawanego przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP

Jak poinformował Kazimierz Barczyk, przewodniczący organizacji, wręczenie wyróżnień odbędzie się w marcu w Krakowie.

Tytuł „Człowieka Roku 2011” przyznano prymasowi seniorowi Józefowi Glempowi w 30. rocznicę rozpoczęcia posługi Prymasa Polski w uznaniu zasług dla kraju. „Za niezłomne przewodnictwo nad Kościołem w kraju narażonym przez władze na wewnętrzną wojnę, który wraz z orędownictwem Ojca Świętego Jana Pawła II inicjował i wspierał „Solidarność”(...)”- napisano w uzasadnieniu.

Natomiast Hannę Suchocką wyróżniono „w uznaniu działalności politycznej na rzecz odrodzonej Rzeczypospolitej, demokracji, praw człowieka – z chrześcijańską wrażliwością i nauką społeczną Kościoła”.

W poprzednich latach tytuły "Człowieka Roku" Federacja przyznała m.in. kard. Stanisławowi Dziwiszowi, Lechowi Wałęsie, Tadeuszowi Mazowieckiemu, Ryszardowi Kaczorowskiemu, Jarosławowi Kaczyńskiemu, Donaldowi Tuskowi, Lechowi Kaczyńskiemu i Leszkowi Balcerowiczowi.

Wyróżnienia zostaną wręczone w marcu w trakcie uroczystości w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP została utworzona w roku 1993. Jest największą organizacją samorządu terytorialnego w Polsce - zrzesza 20 regionalnych związków i stowarzyszeń, które skupiają łącznie około 1000 gmin i powiatów oraz instytucje wspierające samorządność.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze