Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Tajwan: kościelne reakcje na reelekcję

Pomocy we wzmocnieniu relacji Kościoła Tajwanu ze wspólnotą katolicką w Chinach kontynentalnych oczekuje arcybiskup Tajpej od prezydenta kraju.

 W sobotę reelekcję na tym stanowisku wywalczył prochiński polityk Ma Ying-jeou. Przewodniczący konferencji episkopatu Tajwanu abp John Hung Shan-chuan wyraził przekonanie, że zwycięstwo prezydenta Ma może okazać się korzystne dla kształcenia duchownych pochodzących z komunistycznych Chin, którzy odbywają studia kościelne na Tajwanie. Zdaniem arcybiskupa Tajpej w ten sposób możliwe jest również polepszenie relacji między Stolicą Apostolską a Chinami kontynentalnymi.

Natomiast Kościół na Tajwanie oczekuje od nowej kadencji prezydenckiej, że skoncentruje się ona na zwalczaniu rosnącej biedy. W tym wypadku konieczny jest lepszy system podatkowy, który zapewni redystrybucję zasobów i bardziej sprawiedliwy jego udział w rozwoju kraju. Placówki charytatywne dopominają się z kolei większego zaangażowania środków państwowych, ponieważ ich istnienie nie może zależeć od prywatnych dobroczyńców.
 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy