Nowy numer 43/2020 Archiwum

Brazylia: Zakaz sprzedaży holenderskich implantów piersi

Brazylijskie ministerstwo zdrowia ogłosiło w środę zakaz sprzedaży implantów piersi holenderskiej marki, produkowanych przez nieistniejącą już francuską firmę PIP, której protezy z taniego silikonu wywołały międzynarodowy skandal.

W oświadczeniu brazylijska agencja ds. sanitarnych podała, że zakaz dotyczy implantów sprzedawanych przez Rofil Medical Nederland BV.

Jak poinformowała ta agencja, rząd pokryje koszt usunięcia pękniętych implantów piersi sprzedanych przez firmę Rofil i PIP. Jak dotąd w Brazylii uprawnionych do darmowej operacji jest 39 kobiet. Rząd nie pokryje jednak profilaktycznego usuwania tych implantów.

Brazylia i wiele innych krajów zakazało wcześniej stosowania implantów firmy PIP, produkowanych z niemedycznego silikonu. Jak podała brazylijska agencja ds. sanitarnych, holenderska Rofil produkcję swoich implantów zleciła francuskiej PIP.

Agencja nie wie, ile implantów marki Rofil importowano i sprzedano w Brazylii. W grudniu agencja ta poinformowała, że do Brazylii importowano 34 631 implantów PIP i sprzedano ich 24 534.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama