GN 43/2020 Archiwum

Antifa szczuje na "faszystów"

Antifa Polska umieściła w internecie nazwiska oraz adresy 450 osób, którym przypisuje faszystowskie poglądy i zachęca do działań w nie wymierzonych. Sprawą zajmie się z urzędu prokuratura - informuje "Rzeczpospolita".

"Zachęcamy do przejrzenia listy i podjęcia działań wymierzonych w osoby na niej figurujące (...). Sąsiedzi, rodzice, koledzy i koleżanki z pracy tych osób na pewno chętnie dowiedzą się, z kim mają na co dzień do czynienia" - piszą bojówkarze z Antify, którzy nazwali to operacją Blitzkrieg.

Jak twierdzą, "nikt nie wziął się tam z przypadku". Ale jak stwierdza gazeta, by znaleźć się na liście, wystarczyło być np. klientem internetowych sklepów z odzieżą marek, które są popularne wśród kibiców.

Prokuratura zapowiada, że z urzędu zajmie się publikacją listy. "Najprawdopodobniej jutro wyznaczona zostanie prokuratura rejonowa, która poprowadzi postępowanie w tej sprawie" - mówi rzeczniczka stołecznej prokuratury okręgowej prok. Monika Lewandowska. Z uwagi na ujawnienie danych personalnych z urzędu sprawą zajęła się też rzecznik praw obywatelskich prof. Irena Lipowicz.

Z kolei generalny inspektor ochrony danych osobowych Wojciech Wiewiórowski zapowiada, że będzie dążył do usunięcia listy ze strony Antify. Jak ocenia, można to porównać z głośną sprawą neonazistowskiego portalu RedWatch, na którym podano nazwiska i adresy osób związanych z organizacjami lewicowymi.

Przeczytaj komentarz Wart Pac pajaca

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama