Nowy numer 24/2021 Archiwum

Biskupi pytają o Telewizję Trwam

Działaniu KRRiT, która odrzuciła wniosek Fundacji Lux Veritatis o koncesję na nadawanie programu TV Trwam na multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej, zamierza przyjrzeć się Episkopat Polski, zapowiada "Nasz Dziennik".

Bp Wojciech Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski uważa, że zarówno problem cyfryzacji, jak i przyznawania związanych z nią koncesji, powinien być jednym z przedmiotów refleksji biskupów. Hierarcha powiedział "Naszemu Dziennikowi", że nie chodzi o przywileje dla katolickich mediów, lecz o przyznawanie równych praw mediom w ogóle.

Według biskupa dyskusja o tym problemie jest ważnym krokiem, który trzeba podjąć w obliczu restrukturyzacji, czyli przechodzenia na platformy cyfrowe. Dodał, że liczy na to, iż przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji zostaną dostrzeżone wszystkie środowiska i zostanie im umożliwione włączenie się w platformę cyfrową.

Swojego zaniepokojenia decyzją KRRiT dotyczącą Telewizji Trwam nie kryją również inni polscy hierarchowie, a rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch uważa, że należy bliżej przyjrzeć się tej kwestii: co mówi prawo, jakie są wymagania wobec kandydatów i dlaczego Telewizja Trwam nie otrzymała częstotliwości. - To zaskakujące, bo stacje które otrzymały miejsce są przeróżnymi telewizjami, więc trzeba przeanalizować dlaczego tak się stało - ocenił Kloch.

Przeczytaj komentarz Szacunek Rady

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama