Nowy numer 08/2020 Archiwum

Piotr Legutko w „Gościu Niedzielnym”

Od początku stycznia Piotr Legutko kieruje krakowskim oddziałem „Gościa Niedzielnego”. Jego obecności można się jednak spodziewać także na łamach ogólnopolskiego wydania tygodnika.

Zastąpił na tym stanowisku ks. Ireneusza Okarmusa, który został asystentem kościelnym. Zmiana związana jest m.in. z planowanym powiększeniem objętości dodatku krakowskiego „Gościa”.   

Piotr Legutko jest publicystą, autorem licznych programów telewizyjnych, głównie o tematyce regionalnej, reportaży i filmów dokumentalnych. Jako dziennikarz debiutował w latach 80. w „Tygodniku Powszechnym”. Od 1991 do 1997 pracował w „Czasie Krakowskim”, także jako redaktor naczelny. Potem przez 10 lat związany był z TVP, pisząc jednocześnie do „Rzeczpospolitej” i „Gościa Niedzielnego”.

W 2006 został kierownikiem redakcji publicystyki TVP 1, a do czerwca 2007 był zastępcą dyrektora Agencji Informacji TVP.  Od maja 2007 do października 2011 był redaktorem naczelnym „Dziennika Polskiego”.

Piotr Legutko to także medioznawca, współautor (z Dobrosławem Rodziewiczem) książek „Gra w media” i „Mity IV władzy”, autor poradnika „Sztuka debaty” i zbioru wywiadów „Dlaczego zawiedliśmy?”, wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

« 1 »

Polecamy

 • Max
  04.01.2012 20:47
  Czy ten pan jest spokrewniony z prof. R. Legutko, czy to tylko zbieżność nazwisk?
  doceń 0
 • Jacek
  05.07.2012 13:09
  Gość w artykule o nauczycielach pisze bzdury. Nie umie liczyć, powtarza zasłyszane bzdury.

  Jeśli jego wszystkie artykuły są takie, to gratuluję obiektywizmu w GN.
  doceń 0
 • Wojtek
  11.03.2015 13:30
  W artykule o lekarstwach pisze Pan, że w Polsce są o 500% tańsze niż w krajach UE.
  Rozumiem, że jeśli tam są po 10 Euro, to w Polsce są za free i jeszcze 40 euro dopłaty?

  Widzę, że z Pana "typowy humanista" przynajmniej jeśli chodzi o cyferki.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama