Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jeśli nie Zakopane, to kto?

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) szuka zastępstwa w miejsce odwołanych zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Zakopanem (28-29 stycznia). Jeśli nie znajdzie, światowa czołówka będzie miała przerwę w startach od 16 stycznia do 3 lutego.

Polski Związek Narciarski ze względu na brak możliwości przygotowania w terminie tras zmuszony został odwołać rywalizację w Zakopanem.

"Szkoda, że nie będzie zawodów w Zakopanem. Aktualnie prowadzimy rozmowy w poszukiwaniu zastępcy. Myślę, że pod koniec tygodnia w Schonach będę mógł poinformować, kto zorganizuje pucharowe w tym terminie" - powiedział dyrektor kombinacji norweskiej FIS, trzykrotny mistrz olimpijski w tej konkurencji w latach 1972, 1976 i 1980 Niemiec Ulrich Wehling.

Zaistniała sytuacja może zmniejszyć szanse Zakopanego, które stara się o organizację narciarskich mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych w 2017 roku. Stolica polskich Tatr po raz czwarty z rzędu ubiega się o prawo goszczenia tej imprezy, poprzednio w 2011, 2013 i 2015 roku. Gospodarz MŚ 2017 zostanie wybrany 31 maja 2012 roku podczas kongresu FIS w południowokoreańskim Gangwon. O imprezę ubiegają się także: fińskie Lahti, niemiecki Oberstdorf i słoweńska Planica.

Najbliższe zawody PŚ w kombinacji norweskiej organizuje 7-8 stycznia niemiecka miejscowość Schonach.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama