Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wrocław nie będzie finansował in vitro

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz odrzucił możliwość finansowania in vitro z kasy miasta. Chociaż sam jest zwolennikiem stosowania in vitro, uznał, iż rozstrzygnięcia w tej kwestii należą do kompetencji władz centralnych.

Podobne zdanie wyraziła również szefowa klubu radnych PO, Renata Granowska. Zastrzegając, iż kwestia ta nie była jeszcze przedmiotem dyskusji wewnątrz klubu, stwierdziła, iż od rozwiązywania tego typu problemów jest rząd i parlament.

Projekt uchwały w sprawie finansowania w przyszłym roku in vitro z funduszy miejskich ma zamiar zgłosić na sesji budżetowej w połowie grudnia jedyny radny SLD w Radzie Miasta, Leszek Cybulski.

Deklaracja prezydenta Dutkiewicza ma duże znaczenie praktyczne. Przewodzi on bowiem klubowi, który z 19 radnymi ma większość w 37-osobowej Radzie Miasta.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama