Nowy numer 46/2019 Archiwum

Weterani nie chcą blokad Marszu Niepodległości

Kombatanci chcą wiedzieć od władz, dlaczego Marsz Niepodległości nie mógł przejść bezpiecznie.

Oto list, jaki do najwyższych władz Polski wystosowało Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie:

Prezydent RP Bronisław Komorowski

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz

     Premier Donald Tusk

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, skupiające w swoich szeregach między innymi takie organizacje jak Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - Okręg Małopolska, Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Kadetów II RP - Żołnierzy AK zwraca się do Szanownych Adresatów o wytłumaczenie nam, którzy z bronią w ręku walczyliśmy o Niepodległą Polskę i całemu społeczeństwu, dlaczego służby państwowe w dniu 11 listopada 2011 roku nie potrafiły zagwarantować bezpieczeństwa uczestnikom Marszu Niepodległości, którzy chcieli pokojowo zamanifestować przywiązanie i miłość do ojczyzny w 93. rocznicę odzyskania niepodległości.

               Chcemy wiedzieć z jakich powodów zawiodły nas państwo, policja i media. Czemu wpuszczono do centrum stolicy stu kilkudziesięciu niemieckich zadymiarzy z antify, przybyłych na wezwanie środowisk związanych z Porozumieniem 11 listopada i „Krytyką Polityczną”? To ci ludzie uzbrojeni w pałki oraz kastety grasowali po ulicy Marszałkowskie,j bijąc i kopiąc osoby niosące flagi narodowe i plując na uczestników historycznych grup rekonstrukcyjnych z epoki napoleońskiej, po czym wrócili do swojego azylu w kawiarni „Nowy Wspaniały Świat” - siedzibie „Krytyki Politycznej”.

               Dlaczego dopuszczono do tego, aby legalna manifestacja Marszu Niepodległości została zablokowana już na początku trasy zgłoszonego przemarszu przez lewacką kontrmanifestację Kolorowej Niepodległej, wspieraną w swych poczynaniach przez stołeczną policję? Kilkudziesięciu  anarchistów z Niemiec w centrum stolicy zablokowało przejście reprezentacyjnej kompanii Wojska Polskiego!

Opisane powyżej postępowanie policji jest skandalem, o ile nie może być zakwalifikowane jako przestępstwo. Zamiast bronić porządku publicznego i zabezpieczać przejście Marszu Niepodległości, utrudniała ona ludziom dojście na marsz  i blokowała trasę przemarszu legalnej manifestacji, a ochraniała kontrmanifestację, jakby była zatrudniona przez lewackie organizacje, cieszące się widocznie poparciem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Na skandal zakrawa również sposób relacjonowania przez media - także publiczne - przebiegu Marszu Niepodległości, w którym wzięło udział ponad 20 tysięcy ludzi, a one skupiały się prawie wyłącznie na bijatykach wywoływanych przez chuliganów i prowokatorów lewackich działających na jego obrzeżach. Kłamstwa mediów najlepiej reprezentuje stwierdzenie reporterki TVN 24, że transparent z napisem „Bóg, honor i ojczyzna” wzywa do nienawiści!

Nie chcemy, aby tak wyglądały obchody Święta Niepodległości w przyszłym roku, żeby znowu lewacy wzywali niemieckich zadymiarzy do uczenia demokracji Polaków za pomocą pałek i kastetów.

Dlatego wzywamy wszystkich Szanownych Adresatów tego listu do podjęcia stosownych działań możliwych w ramach obowiązującego prawa, a których nie podjęto, jak uważamy, z powodu wrogości do postaw patriotycznych. Oczekujemy również dokładnej odpowiedzi na postawione tutaj pytania i wskazanie winnych zaistniałej sytuacji tak od policji, jak i od władz miasta Warszawy.

Przewodniczący POKiN - Edward Jankowski

Sekretarz POKiN - Stanisław Palczewski

« 1 »

Zobacz także

 • Awa
  20.11.2011 22:28
  Awa
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8zDBR-ikjIA
  prawda ekranu wygląda tak
  doceń 3
 • Stanisław_Miłosz
  20.11.2011 23:38

  Dziadki zadają głupie pytania. Jakby nie wiedziały w jakim państwie żyją. A może rzeczywiście stracili z wiekiem kontakt z rzeczywistością? Przecież pytanie marszałka Sejmu, smoleńskiego kłamcy (na metr głęboko i ramię w ramię), jak również pytanie tych co Kopacz na tę funkcję mianowali może mieć jakikolwiek sens? Żadnego. Więc po co?

   

  Dajmy na to gdyby jeszcze byli to weterani bojów o wolność i demokrację (ludową, ludową) i utrwalenie władzy (ludowej, ludowej), to można by poważnie takie zapytanie potraktować. A tu sami reakcjoniści, faszyści z AK, faszyści z NSZ! Ci co to zamiast z Hitlerowcami o Polskę walczyć, to z bronią u nogi stali, a potem w bandach grabili komendy obywatelskiej milicji i kbw teraz mają czelność uważać że to Ich święto! Ich Święto Niepodległości?
  Niedoczekanie!

   

  A ja sobie dzisiaj zabłądziłem w okolice Namiestnikowskiego Pałacu na Przedmieściu Krakowskim, a tam wystawa poświęcona "wydarzeniom" radomskim 1976 r. Plansze ze zdjęciami. Na jednym lud pracujący miast i wsi manifestuje poparcie:

   

  "TOW. GIEREK NASZYM WZOREM",
  "NIECH ŻYJE KC PZPR",
  "PARTIA-NARÓD",
  "Towarzysz GIEREK, to nasz wybitny przywódca",
  "Popieramy politykę pod przewodnictwem - I sekretarza KC PZPR EDWARDA GIERKA",
  "GIEREK NASZYM PRZYWÓDCĄ",
  "MŁODZIERZ WIERNA PARTII".

   

  A na innych, przykry widok, młodzi ludzie, dosłownie "małolaty", po reedukacji na ścieżkach zdrowia. Bardzo przykry widok.

  I po co im to było, tak przeciw Władzy?! Zmieniło to coś? Tylko odbite nery z tego na starość mają. Młodzi uczcie się: Nie warto!

   

  No bo podstawcie sobie: Tusk pod Gierek, Platforma pod PZPR, pod Partia. A Zielona Wyspa pod 10. potęga Świata. No i jeszcze Oddziały Prewewncji pod ZOMO. Mówi wam to coś? Nie? A powinno.

   

  Oczywiście można jak te kombatanckie dziadki pytać Tuska, Kopacz i Komorowskiego czy w Wolnej Polsce, bo taką przecież mamy, policjant zawsze ma rację, nawet jeśli jest bez munduru? I "polski" sąd skazuje skatowanego postronego uczestnika marszu "niepodległości" za obrazę Funkcjonariusza?

  Można pytać, czy standardowym środkiem przymusu bezpośredniego polskiego policjanta są już metalowe pałki, co można zobaczyć na relacjach z "blokady"? Pytać można o wiele, tylko właśnie po co? Po co, skoro "państwo zdało egzamin"? Kolejny raz zdało.
   

  doceń 2
 • cyrenejczyk
  21.11.2011 00:29
  Państwo jest silne – jeśli ma słabych sąsiadów.
  Turyści z Niemiec realizowali starodawny program o nazwie "Kulturkampf". Prostaczkom słowiańskich wyjaśniam, że są wyższe i niższe kultury. No i germańscy rycerze przybyli w kilka autobusów do Polandii, godnej pogardy dzielnicy Germanii, by krzewić wyższą kulturę z użyciem środków przymusu.
  "Polnische Polizei" ich wsparła rozumnie bo Tusku im kazał.
  Bito więc nieokiełzaną dzicz słowiańską.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL