Nowy numer 24/2021 Archiwum

Obrońcy praw zwierząt grożą bojkotem ME 2012

Obrońcy praw zwierząt grożą na Ukrainie bojkotem piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, jeśli władze kraju nie zareagują na apele o powstrzymanie okrucieństwa, którego ofiarą padają przede wszystkim bezdomne psy.

Ostrzeżenie to przekazała w Kijowie księżniczka Maja von Hohenzollern, ambasadorka Europejskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt i Przyrody.

"Nie tylko Ukraińców, ale całą Europę zaszokowały stosowane metody zabijania zwierząt, które spalane są w ruchomych krematoriach, wytruwane i będąc jeszcze przy życiu zakopywane w ziemię" - oświadczyła na konferencji prasowej.

Działaczka poinformowała, że przyjechała na Ukrainę, by przekazać władzom apel społeczności międzynarodowej, która domaga się od Kijowa, by podobne praktyki zostały powstrzymane. Maja von Hohenzollern zaznaczyła, że pod apelem podpisało się dotychczas ok. 500 tys. osób.

"Oczekujemy na konkretne działania" - podkreśliła.

Księżniczka uprzedziła, że jeśli nawoływania obrońców praw zwierząt nie zostaną wysłuchane, będą oni zmuszeni do zwrócenia się do sponsorów Euro 2012 na Ukrainie.

"Całkiem możliwe, iż zdecydują oni, że obrazki z zakrwawionymi zwierzętami im się nie podobają i odmówią sponsorowania tej imprezy" - powiedziała.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama