Zapisane na później

Pobieranie listy

Kicz nasz kochany

Nazwa Papa Dance jest symbolem kiczu, obciachu, niektórzy uważają ich nawet za prekursorów disco polo. Jednak kiedy słucha się po ponad 20 latach reedycji dwóch pierwszych płyt tego zespołu, jego elektropopowe brzmienie wydaje się - jak na tamte czasy i polskie warunki - imponujące.

Płyty - poleca Szymon Babuchowski

|

GN 20/2008

dodane 22.05.2008 20:47

A i melodie zawarte na albumach Papa Dance i Poniżej krytyki okazują się znacznie mniej banalne od większości dzisiejszych popowych produkcji. Zresztą połowa z nich stała się przebojami, które nuciła cała Polska.

Drażnić mogą jedynie infantylne teksty (co ciekawe, pisane przez zawodowych tekściarzy, ukrywających się pod pseudonimami). I słaba rekonstrukcja nagrań – zwłaszcza na pierwszym krążku słychać wyraźnie trzaski winylowej płyty. Jak na dzisiejsze możliwości techniczne, to rzeczywiście obciach.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego