Zapisane na później

Pobieranie listy

Narodowy Dzień Życia

Warszawa. 24 marca po raz trzeci obchodziliśmy w Polsce Narodowy dzień Życia, ustanowiony przez Sejm. W tym roku obchody odbywały się pod hasłem: „Razem na zawsze” i koncentrowały wokół małżeństwa.

W Polsce

|

GN 13/2007

dodane 30.03.2007 11:20

W sali konferencyjnej Nowego Domu Poselskiego zorganizowano też konferencję zatytułowaną: „Ochrona życia ludzkiego w Europie”. Uczestnicy dyskutowali o związkach między prawami człowieka a prawami nienarodzonych oraz o wpływie ustawodawstwa europejskiego na prawa naturalne. Obrady otworzył marszałek Sejmu Marek Jurek.

Wystąpili także wicepremier Roman Giertych, dr Paweł Milcarek z UKSW, poseł do europarlamentu Konrad Szymański oraz prof. Roberto De Mattei z włoskiej Narodowej Rady Badań.

O „poparcie zagwarantowania w Konstytucji Rzeczypospolitej Pol-skiej zapisu o prawnej ochronie życia ludzkiego, od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci” – zaapelowała Rada Krajowa Instytutu Akcji Katolickiej, która w Narodowym Dniu Życia obradowała w Warszawie. „Tak pojęta ochrona życia wynika jasno z prawa naturalnego i Dekalogu, z zasad Ewangelii i nauczania Kościoła. (...) Nie wolno, w toczących się dyskusjach, mieć jakichkolwiek wątpliwości w tym względzie i próbować dochodzić swych racji na drodze referendum.

Nienaruszalne prawo naturalne, Dekalog i Ewangelia są bowiem objawieniem woli Boga, a nie człowieka. Toteż nie mogą być modyfikowane według woli człowieka, jego zmiennych filozofii i poglądów” – czytamy w apelu. – List z apelem zostanie przesłany do prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu. Postanowiono, że również Diecezjalne Instytuty Akcji Katolickiej włączą się w działania mające na celu wzmocnienie konstytucyjnej ochrony życia człowieka – informuje Bożena Ulewicz z Zarządu KIAK.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..