Nowy numer 25/2018 Archiwum
 • abwin
  06.12.2017 17:56
  Nic nie jest wieczne. Noteć też.
  doceń 0
 • Qb
  06.12.2017 21:37
  Szyszko na szczęście tez
  doceń 0
 • Hanna
  07.12.2017 11:20
  Tylko dlaczego naprawą strat ma się zajmować Ministerstwo, Narodowy Fundusz czy inne publiczne podmioty? Przecież odkrywki na tym terenie należą do PAK a ten w większości należy konkretnej osoby czy spółek? Czy tak ma wyglądać nowoczesne państwo? Prywatna firma powoduje straty w środowisku, a naprawia je podatnik? Śmieszne. Szyszko powinien raczej oskarżyć ich o spowodowanie dewastacji oraz pozbawienie ludzi i przyrody wody, a nie sprzątać po nich.
  • Joanna
   08.12.2017 12:21
   Hanno, pełna zgoda z Twoją wypowiedzią. To skandal, że my podatnicy mamy zapłacić za szkody środowiskowe. Czy to nie zachęta dla innych spółek, by nie przejmowały się szkodami, które czynią? To zanieczyszczający i szkodzący ma płacić. Dość z polityką, że za negatywne działania nie ma kar, a za pozytywne (patrz:praca nas wszsytkich) są podatki. Podatki i daniny powinny dotyczyć głównie tych którzy szkodą - kopalnie, stare elektrownie, młodzi panowie i panie, którzy każdego dnia przemierzają nasze miasta samochodami itp. DOŚĆ DOŚĆ DOŚĆ.
   doceń 2
 • Odkrywki szkodzą
  07.12.2017 11:31
  Ministerstwo Środowiska powinno przeciwdziałać niszczeniu środowiska - eliminować przyczyny choroby a nie tylko zaleczać objawy. Trzeba w końcu zamknąć szkodliwe odkrywki i nie pozwolić na budowę nowych, które niszczą naszą ziemię i powodują wysiedlenie dziesiątek tysięcy ludzi z ich ojcowizny.
  doceń 2
 • Zanieczyszczający płaci
  08.12.2017 12:34
  Więc dlaczego to obywatele mają płacić zamiast firmy, która tą kopalnie odkrywkową prowadzi i ma z niej korzyści?
  doceń 1
 • ryba
  08.12.2017 13:39
  Jak to delikatnie powiedziane "brak stałego przepływu wód"... Nazywając rzeczy po imieniu: na odcinku kilkudziesięciu km (!) Noteci już nie ma, koryto zarasta drzewami. Kierowanie tam wód kopalnianych, raz z jednej odkrywki raz z drugiej, nie odtworzy życia w tej rzece - roślin, bezkręgowców, ryb. Rzeka to nie to samo co koryto z płynącą czasami wodą.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama