Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • gut
  05.12.2018 15:09
  >Życie Do Syta.< ;-d
  doceń 1
 • RR
  05.12.2018 17:51
  Pani Aleksandro wspaniale napisane.
  doceń 10
 • Eugeniusz_Pomorze_
  05.12.2018 22:26

  List do Kościoła w Laodycei
  15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
  Obyś był zimny albo gorący!
  16 A tak, skoro jesteś letni
  i ani gorący, ani zimny,
  chcę cię wyrzucić z mych ust. (por. Ap 3, 15-16)
  Znakomity tekst p. red. Pietrygi - Pani redaktor ma rację, Bóg jest właśnie taki, tzn. ...SZALEJĄCY, i dobry, i miłosierny,
  bo Bóg po prostu jest GORĄCY, a nie letni!
  doceń 4
 • jad
  06.12.2018 08:25
  jad
  "Pan Zastępów przygotuje dla wszystkich ludów na tej górze ucztę z tłustego mięsa..."I co na to wszyscy ci, którzy twierdzą, że w lepszym świecie będziemy wegetarianami?
  • Joanna
   07.12.2018 09:38
   Pożyczone od ks. Wojciecha Węgrzyniaka: ""Pan Zastępów przygotuje dla wszystkich ludów na tej górze ucztę z tłustego mięsa, ucztę z wybornych win, z najpożywniejszego mięsa, z najwyborniejszych win." (Iz 25,6)

   Wczoraj było o tym, że w raju ludzie i zwierzęta nie byli mięsożerni i że w nowym świecie nastanie pokój między nimi. Dziś Izajasz mówi, że jednak w czasach ostatecznych na uczcie będzie mięso.
   Na dodatek wiemy, że Jezus spożywał paschę, czyli baranka (Mk 14,14). Jadł także i ryby, nawet te pieczone (Łk 24,42-43)
   Także po zesłaniu Ducha Świętego Bóg mówi do Piotra w widzeniu o zwierzętach czworonożnych, płazach naziemnych i ptakach: "Zabijaj, Piotrze i jedz" (Dz 11,6-7).
   To można w końcu zabijać zwierzęta czy nie można? Czy człowiek może czy musi być wegetarianinem? Otóż prawdy nie zawsze są tak proste jak się nam wydają. Zwłaszcza gdy czytamy całe Objawienie a nie tylko to, co się nam podoba.

   Zadanie adwentowe: zastanowić się czy ja czasem nie jestem bezwględny w sprawach, które nie są wcale takie oczywiste."
   • Gość
    17.08.2019 15:13
    Dla niektórych ryby nie są mięsem.
    doceń 9
    0
 • Obserwator
  06.12.2018 13:39
  Zdziwienie wegetarian to nic, w porównaniu z zdziwieniem abstynentów. "A Bóg daje obietnicę uczty z wybornych win. Ba, prorok Izajasz podkreśla, że "z najwyborniejszych win"! Jezus zamienia wino w swoją krew.A przecież mógł wodę.Wybiera jednak wino.Jakiś powód w tym musiał być.... ...a może nie było żadnego.Wybrał wino bo poprostu Jemu smakowało. :)
 • Bleck
  07.12.2018 14:46
  "On chce, byśmy to życie mieli w nadmiarze. W obfitości." I abyśmy byli szczęśliwi! No ale my tego nie chcemy. My chcemy pozorów i cierpienia.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Aleksandra Pietryga

Redaktorka portali Wiara.pl i Gosc.pl.

Absolwentka studiów teologicznych na Uniwersytecie Opolskim i podyplomowych studiów dziennikarskich w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Pracowała w szkolnictwie, a także instytucjach zajmujących się problemami rodzin. Od studiów publikowała w prasie lokalnej Górnego Śląska i Śląska Opolskiego, a także w mediach katolickich. Była zawodowo związana z portalami internetowymi: Opoka.fm i Opoka.tv. Współautorka (razem z ks. Markiem Dziewieckim) audiobooka "Uzależnienia. Jak je pokonać? Jak się przed nimi chronić?". W "Gościu" od 2010 roku. Interesuje się psychologią i teologią duchowości. Uwielbia czytać książki, jeździć na rowerze i gotować. Jej obszar specjalizacji to rodzina i wiara.

Kontakt:
aleksandra.pietryga@gosc.pl

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji