Nowy numer 21/2020 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

« » Marzec 2020
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Sobota 7 marca 2020

Czytania »

ks. Tomasz Koryciorz

Miłość to nie oko za oko

Mt, 5, 43-48

Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.

Miłujcie waszych nieprzyjaciół  Mt 5,44

Ewangelia z komentarzem. Miłość to nie oko za oko
Gość Niedzielny

W spowiedzi często towarzyszy mi myśl: dla Boga grzech nie jest problemem. On zawsze potrafi się przez niego przekopać do tego miejsca w sercu człowieka, o którym może powiedzieć: stworzone na mój obraz i moje podobieństwo. Stąd wypływa moc Bożego przebaczenia. Miłość to nie oko za oko, kromka chleba za kromkę chleba, uśmiech za uśmiech. Miłość to zawsze dawanie (otrzymywanie) czegoś więcej... A to swoje źródło ma w zauważeniu, że słońce wschodzi nad złymi i dobrymi, a deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. W tym tkwi Boża doskonałość. Obdarza stworzenie po równo: miłością i przebaczeniem.

  • Henryk
    07.03.2020 14:01
    Jeszcze ani razu, choć w swoim prawie siedemdziesięcioletnim życiu opuściłem nie więcej niż 20 niedzielnych mszy świętych, nie słyszałem, aby na kazaniu (rekolekcje, msze św. niedzielne w kościołach i radiowe) jakiś ksiądz wytłumaczył ludziom co to jest miłowanie, przebaczenie i wiele innych podobnej wagi słów. Ciekawe czy przed śmiercią będzie mi to dane usłyszeć z ust jakiegoś księdza? Jak ludzie maja wykonywać coś, o czym nie maja zielonego pojęcia? Ja wiem co te wszystkie słowa znaczą. Doszedłem do tego z Bożą pomocą, a co z tymi, którzy nie doszli? Kto będzie ponosił za to winę?
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy