Nowy numer 15/2021 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

Czwartek 6 lutego 2020

Czytania »

ks. Jerzy Szymik

Pan mnie posyła

Mk, 6, 7-13

Następnie przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien!» I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich!» Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

Zaczął rozsyłać ich po dwóch. Mk 6,7b

2020 02 06 EWG Szymik
Gość Niedzielny

Nieraz myślę o tych słowach Pana, kiedy w pełni słonecznego lata zapinam sandały i rzucam okiem na pokryte sierpniowym kurzem własne stopy. Pan mnie posyła: nakazuje mi, bym szedł obuty w sandały i bym strząsał proch z moich nóg na świadectwo dla tych, którzy mnie nie przyjmą i nie będą mnie słuchać. Nie mnie jako mnie, ale mnie jako posłanego przez Niego. Więc strząsam proch na świadectwo dla was. Nie was jako was, ale was, którzy nie przyjmujecie posłanych przez Pana i nie chcecie ich słuchać. Potem idę dalej. Do tych, którzy mnie przyjmą i posłuchają. 

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy