Nowy numer 28/2020 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

« » Wrzesień 2019
N P W Ś C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12

Środa 25 września 2019

Czytania »

Andrzej Macura

Bóg nie kocha ani choroby, ani cierpienia

Łk 9, 1-6

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych.

Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!» Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.

I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Łk 9,2

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Andrzej Macura
Gość Niedzielny

Znamienne połączenie: głoszenie królestwa z władzą wyrzucania złych duchów i – co dla nas chyba ważniejsze – władzą leczenia chorób. Tak, to sprawy nierozłączne. Gdzie jest Boże królestwo, nie tylko nie może być złych duchów, ale i nie może być żadnego zła. Także takiego jak choroby, niezawinionego przez człowieka, ale będącego przecież konsekwencją grzechu pierwszych rodziców. Bóg kocha człowieka. Chorego i cierpiącego może przede wszystkim. Nie kocha jednak ani choroby, ani cierpienia. Nie chce ich. W jego królestwie, gdy objawi się w całej pełni, już ich nie będzie. Wszyscy, którym tu, na ziemi, doskwierają różnorakie cierpienia, mogą z radością podnieść głowę. Tak, z sobie tylko czasem wiadomych powodów, Bóg dziś na nas te nieszczęścia dopuszcza. Ale ostatecznie nas z nich wyzwoli.

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy