Nowy numer 49/2020 Archiwum

Komentarze do Ewangelii

« » Maj 2019
N P W Ś C P S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Środa 15 maja 2019

Czytania »

Andrzej Macura

„Niekompatybilność” nie ma znaczenia

J 12, 44-50

Jezus tak wołał: «Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał.

Ja przyszedłem na świat jako światłość, aby nikt, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś słyszy słowa moje, ale ich nie zachowuje, to Ja go nie potępię. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat potępić, ale by świat zbawić.

Kto Mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które wygłosiłem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ojciec, który Mnie posłał, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział».

Ja przyszedłem na świat jako światłość, aby nikt, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. J 12,46

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Andrzej Macura
Gość Niedzielny

Ciemniak na Ciemniaku – żartował z siebie mój całkiem światły kolega, gdy stanął na tatrzańskim szczycie o tej właśnie nazwie. Ciemniak. Gdy nie o szczyt chodzi, ale o człowieka, myślimy tak o kimś, kto trwa w ciemności. Albo ciemnocie. Jezus mówi dziś o sobie, że przyszedł na świat jako światłość, aby nikt, kto w Niego wierzy, nie pozostawał w ciemności. Zastanawiające. Czy mnie ta światłość już ogarnęła? Bo chrześcijanin w zasadzie ma jasność – co do tego, kim jest i dokąd zmierza. Wie, że nie jest igraszką jakichś złośliwych bogów, ale umiłowanym dzieckiem dobrego Ojca. Wie, że choć żyje na tym świecie, nie jest z tego świata, bo jego domem jest niebo. I dlatego specjalnie się nie dziwi, że jego styl nie bardzo pasuje do tego świata. Kiedy się jest wybranym i umiłowanym przez Boga, taka „niekompatybilność” nie ma zresztą większego znaczenia.

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy