Nowy numer 18/2024 Archiwum

Jesienne porządki

Nie pozwólmy lewakom, by robili bałagan w Empikach i głowach.

Po tym jak Empik, pod wpływem protestu internautów, wycofał „Dużą książkę o aborcji” z regału dla młodzieży i przeniósł ją na półkę dla dorosłych, na Facebooku zaczęła się organizować inna grupa internautów. Cel: przenosić książkę z powrotem na regały dla młodzieży. Oczyma wyobraźni zobaczyłem te biedne, dreptające z książkami od półki do półki, duchowe dzieci Palikota i zacząłem się zastanawiać, komu tak bardzo zależy, by demoralizować młodych ludzi?

Na pewno zależy wydawcy, który dla dobrej reklamy zrobi wszystko. Zależy też tym politykom, którzy nie mając nic lepszego do zaoferowania, zbijają swój kapitał na populistycznych hasłach. Janusz Palikot już ogłosił, że będzie się domagał, by książkę wpisano na listę podręczników MEN. Uczniowie powinni się przecież dowiedzieć, że zabijanie dzieci to normalna sprawa.

Diabeł nie śpi, więc i my spać nie możemy. Proponuję sprawdzić, jak wygląda sytuacja z wiadomą książką w naszych lokalnych Empikach, i wszelkie nieprawidłowości zgłaszać pracownikom księgarni. Nie pozwólmy lewakom, by robili bałagan w Empikach i głowach młodych ludzi! Akcję zaczynamy od dziesiątki różańca w intencji nawrócenia gorszycieli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego