TVP już nie zatrudni Nergala

- Zatrudnienie Adama Darskiego było błędną decyzją - przyznał Juliusz Braun. Prezes TVP zadeklarował ponadto, że po zakończeniu pierwszej edycji programu „The Voice of Poland” Nergal nie zostanie więcej zatrudniony w telewizji publicznej. Z Juliuszem Braunem spotkał się we wtorek prezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy ks. dr Bolesław Karcz.

Rozmowa z prezesem Braunem dotyczyła poruszanej przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy sprawy obecności Adama Darskiego ps. Nergal w telewizji publicznej.

Prezes TVP powiedział, że zatrudnienie tak kontrowersyjnej osoby, jak p. Adam Darski było błędną decyzją. - Dzisiaj jesteśmy związani umowami z producentem i sponsorami, a zdecydowana część odcinków programu jest już nagrana. Program zakończy się niebawem. Zapewnił również, że nie wiadomo czy będzie druga edycja programu, a jeśli będzie, to na pewno Adam Darski nie znajdzie się w jury programu, ani na pewno nie będzie miał własnego programu w TVP.

Prezes Braun powiedział również, iż rozumie działanie KSD, jak i innych środowisk o światopoglądzie chrześcijańskim, gdyż obecność Nergala mogła zaniepokoić część opinii publicznej, dlatego szanuje każdy głos w tej sprawie i tysiące podpisanych osób na różnych listach sprzeciwu.

Przypomnijmy, że Adam Darski w 2007 roku na swym koncercie podarł Biblię i rzucając strzępami Pisma Świętego mówił „Żryjcie to g..no!”. Robert Nowak - szef Komitetu Obrony przed Sektami podał go do sądu. W sierpniu 2011 r. Sąd w Gdyni uniewinnił Nergala, który był oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Apelację od wyroku złożył nie tylko Ryszard Nowak, lecz również Prokuratura Rejonowa w Gdyni, która stwierdziła, że wysnuto z dowodów nieprawidłowe wnioski. Część „artystycznej twórczości” Adama Darskiego można poznać pod poprzednim pseudonimem o niezwykle szokującym brzmieniu: „Holocausto”. Ostatnio Adam Darski zasłynął z wystąpienia, w którym kpił z ludzkiego cierpienia, parodiując uzdrowienie osób kalekich.

« 1 »
TAGI:

jdud, KSD