Przy Miłosiernym, czyli u siebie. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w australijskim Keysborough

W Australii doceniają wagę prostych gestów. Ewangelizacja polega na obecności i otwartych drzwiach. W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough na co dzień można doświadczyć różnorodności i wielobarwności Bożych dróg do człowieka.

Piaskowy kolor tego niewysokiego kościoła na wschodnich przedmieściach Melbourne przyciąga wzrok przechodniów, ale tym, co ich zatrzymuje na dłużej, jest wyeksponowany na zewnątrz, przy ruchliwej ulicy, obraz Jezusa Miłosiernego. – Wiem, że przykuwa wzrok i serca. Spojrzenie Jezusa przyprowadza do nas ludzi, którzy w innym wypadku nigdy nie weszliby do świątyni – mówi ks. Kamil Żyłczyński, rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough.

Jak zauważa, wielu mieszkańców Australii dotarło w życiu do takiego punktu, w którym mogą powiedzieć, że osiągnęli już wszystko, żyją w dobrobycie i poczuciu bezpieczeństwa, niczego im nie brakuje. – I właśnie w takim momencie odzywa się poczucie pustki. Nie mają już do czego dążyć, nie mają nowych celów w życiu. W tę pustkę wchodzi łaska Boża – twierdzi chrystusowiec.

Siła zwyczajnych gestów

Niedawno spotkał w kościele pewnego mężczyznę. Ten Australijczyk podziękował za to, że wspólnota parafialna ma odwagę, by umieścić obraz Miłosiernego w tak eksponowanym miejscu, przy drodze. W zlaicyzowanym społeczeństwie, w którym znakomita większość ludzi nie wierzy w Boga, jest to faktycznie akt odwagi. – Widok tego wizerunku miał bardzo konkretne znaczenie dla tego pana w jego osobistej historii życia. Przyszedł do nas, by za to podziękować – dodaje kapłan.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Magdalena  Dobrzyniak Magdalena Dobrzyniak Dziennikarka, redaktor portalu „Gościa Niedzielnego”. Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i podyplomowych studiów edytorskich na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W mediach katolickich pracuje od 1997 roku. Wykładała dziennikarstwo na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Autorka książek „Nie mój Kościół” (z bp. Damianem Muskusem OFM) oraz „Bezbronni dorośli w Kościele” (z o. Tomaszem Francem OP).