Karetka od papieża dla szpitala na Ukrainie,

Papież Franciszek podarował trzecią karetkę szpitalowi na Ukrainie - poinformował w poniedziałek Watykan. Ambulans osobiście zawiezie papieski jałmużnik, prefekt Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia kardynał Konrad Krajewski. To jego ósma misja w zaatakowanym przez Rosję kraju.

Polski kardynał przekaże karetkę, wyposażoną też jako mobilne centrum reanimacji, szpitalowi w mieście Zborów w obwodzie tarnopolskim. Poza tym papieski jałmużnik zawiezie duży transport leków pierwszej potrzeby i ratujących życie, pochodzących z aptek w Watykanie i w rzymskiej klinice Gemelli.

W komunikacie biura jałmużnika wyjaśniono, że w okolice Tarnopola codziennie docierają konwoje z rannymi żołnierzami oraz cywile zmuszani do opuszczenia terenów przy granicy z Rosją.

W imieniu papieża kardynał Krajewski zainauguruje również Ośrodek Rehabilitacyjny im. św. Jana Pawła II, który powstał na terenie rzymskokatolickiej diecezji kamieniecko-podolskiej. Centrum będzie nieść pomoc, także psychologiczną, osobom, które ucierpiały na wojnie.

Zaznaczono, że ośrodek ten podobnie jak inne takie placówki, otwarty będzie dla wszystkich, niezależnie od wyznania, narodowości i bez wykluczania kogokolwiek.

« 1 »