Jacek Magiera dla „Gościa”: Holandia jest rozpracowana w 100 proc.

Pracował z aż ośmioma obecnymi reprezentantami Polski. Między innymi o wierze w zwycięstwo i szansach na „obudzenie olbrzyma” podczas EURO 2024 mówi w rozmowie z „Gościem” trener wicemistrzów Polski, drużyny Śląska Wrocław, Jacek Magiera.

Karol Białkowski: Ma pan swojego faworyta wśród uczestników?
Jacek Magiera: Nie, nie mam. Mistrzostwa Europy to bardzo rozbudowany turniej, w którym bierze udział tak wiele drużyn, że mogą być niespodzianki. Oczywiście jest kilka reprezentacji i od lat to są te same zespoły, które wskazywane są jako faworyci przez ekspertów. Według mnie może jednak zdecydować dyspozycja dnia, albo to jak dobrze przepracowany został okres przygotowawczy bezpośrednio przed turniejem. Zawsze jednak w tego typu imprezach pojawia się tzw. czarny koń. Nie wskazuję osobiście głównych faworytów, a z oczywistych względów mocno będę kibicował naszej reprezentacji. Chciałbym, żeby to nasz zespół okazał się tym czarnym koniem. Wierzę, że tak może się stać, bo te ostatnie mecze z Ukrainą, Turcją, a nawet z Walią przyniosły trochę optymizmu. Widać w tym zespole dobrą energię. Da się też zauważyć pozytywne nastawienie. A jeśli jest chemia, to już połowa sukcesu do tego, aby coś osiągnąć. Patrząc na głód tych piłkarzy, którzy są w reprezentacji, jestem przekonany, że oni nie będą mieli żadnych kompleksów. Dla wielu to jedna z ostatnich lub nawet ostatnia szansa, aby pokazać się w wielkim turnieju. Szczęsny, Lewandowski, Zieliński, Bereszyński to przecież już bardzo doświadczeni gracze. Cieszy, że jest też grupa tzw. młodych wilków, którzy też wnoszą wiele do reprezentacji – Zalewski, Walukiewicz, Moder, Skóraś, Slisz, Puchacz, Kiwior. Ta drużyna to połączenie rutyny z szaleństwem młodości. To może być doskonałe połączenie.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Karol Białkowski Karol Białkowski Dziennikarz, redaktor portalu „Gościa Niedzielnego”. Z wykształcenia teolog o specjalności Katolicka Nauka Społeczna, absolwent Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Wieloletni prezenter i redaktor wrocławskiego Katolickiego Radia Rodzina, korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej, a od 2011 roku dziennikarz „Gościa”. Przez prawie 10 lat kierował wrocławską redakcją GN.