Duch Święty przychodzi z nowością, a nie z nowinkami

O Duchu Świętym jako Nauczycielu i o tym, że różnorodność jest zamysłem Boga, opowiada s. Joanna Nowińska w podcaście „Trudne fragmenty Biblii”.

Przychodzi z nowością, a nie z nowinkami. Jest kontynuatorem tego, co robią Ojciec i Syn. Warto zrezygnować z myślenia według szablonu i potraktować Ducha Świętego jako Nauczyciela – przekonuje siostra dr hab. Joanna Nowińska.

Szablonem może być to, że oczekujemy, że Duch będzie działał dokładnie tak samo, jak w Dziejach Apostolskich. Albo tak samo jak w życiu sąsiada. Tymczasem otrzymujemy obietnicę spotkania z Duchem Świętym w naszej teraźniejszości. Bóg zawsze mówi "Ja jestem".  Z naszej strony potrzebna jest gotowość uczenia się i chęć rozpoznawania Bożego działania. Ono może, ale nie musi być spektakularne. Nie ograniczajmy naszymi oczekiwaniami Boga, który promuje różnorodność. Duch zstępując w Wieczerniku dał dar rozumienia obcych języków, a nie spowodował, że wszyscy mówili tak samo. Analogicznie dzisiaj, zaprasza do tego, byśmy razem z Nim patrzyli na rzeczywistość, którą będzie nam rozjaśniać. Warto pamiętać, że różnorodność jest zamysłem Boga.

Wejdź i słuchaj: Więcej podcastów „Gościa Niedzielnego”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dominika Szczawińska