Sydney: nożownik zaatakował biskupa podczas homilii

W Sydney mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował asyryjskiego biskupa podczas, gdy ten komentował Słowo Boże. Co najmniej cztery osoby odniosły rany na skutek ataku; policja zaznacza, że wszystkie ofiary otrzymały pomoc medyczną i żadnej z nich nie grozi śmierć na skutek obrażeń.

 Mężczyzna, który dokonał ataku, przebywa w areszcie.

Nauka w Kościele Dobrego Pasterza na przedmieściach Sydney była transmitowana w mediach społecznościowych. Do ataku doszło ok. godz. 19.15 czasu lokalnego. Ofiarą nożownika najprawdopodobniej padł bp Mar Mari Emmanuel, który prowadził od godz. 19.00 wydarzenie pod nazwą Assyrian Bible Preaching. Wciąż jednak nie został ogłoszony oficjalny komunikat w tej sprawie.

Świadkowie mówią, że do biskupa nagle zbliżył się człowiek, który wyjął nóż, po czym ugodził duchownego w twarz. Następnie zadał mu kolejne ciosy w klatkę piersiową. W kościele zapanowała panika.

To drugi atak nożownika w Sydney w przeciągu zaledwie trzech dni. W sobotę w centrum handlowym zginęło 6 osób, sprawca został zaś zastrzelony przez policję przy próbie pojmania.

« 1 »

Radio Watykańskie