Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Szefowa KE: w przyszłym tygodniu zapadną dwie decyzje ws. uwolnienia dla Polski do 137 mld euro

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen odwiedziła w piątek Polskę wraz z premierem Belgii Alexandrem De Croo.

W przyszłym tygodniu zapadną dwie decyzje ws. funduszy europejskich dla Polski, które uwolnią do 137 mld euro z funduszu spójności i Funduszu Odbudowy - poinformowała w piątek w Warszawie przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen odwiedziła w piątek Polskę wraz z premierem Belgii Alexandrem De Croo.

Po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem, podczas wspólnej konferencji prasowej szefowa KE podkreśliła, że jest pod wrażeniem polskich wysiłków na rzecz przywracania praworządności.

"Cieszę się z planu działania, które zaprezentował polski rząd krajom członkowskich w tym roku. Jest to bardzo silne oświadczenie, jasna mapa drogowa dla Polski. Wasze wysiłki są zdecydowane, opierają się na reformach, które uruchomiliście i krokach, które podjęliście w zakresie niezawisłości sądów" - wskazała.

Oświadczyła, że w przyszłym tygodniu zapadną dwie decyzje ws. funduszy europejskich dla Polski. "Te decyzje uwolnią do 137 mld euro dla Polski. Pochodzą z Funduszu Odbudowy i funduszu spójności. Zostanie to zagwarantowane poprzez urząd Prokuratora Europejskiego. Jest to wspaniała wiadomość dla Europy i Polski" - powiedziała von der Leyen.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama