Nowy numer 15/2024 Archiwum

Nigeryjski ksiądz posługujący w Niemczech. O Bogu wśród singli

O sile wspólnoty, kulturze singli i potrzebie modlitwy w Niemczech mówi ks. Victor Anoka.

Barbara Gruszka-Zych: Przyjechał Ksiądz z Nigerii, gdzie wciąż buduje się nowe kościoły, by posługiwać w Niemczech, gdzie kościoły są zamykane.

Ks. Victor Anoka: Mój biskup w 2006 r. dostał z diecezji Münster w Niemczech propozycję stypendium ufundowanego dla jednego księdza i wysłał na nie mnie. Dla nas w Nigerii to zaszczyt, kiedy ksiądz jest wysyłany do Europy. To okazja do nauki języka, poznania nowej kultury, poszerzenia horyzontów.

Zdarzyło się Księdzu porównywać katolicyzm w Nigerii z tym w Niemczech?

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Barbara Gruszka-Zych

od ponad 30 lat dziennikarka „Gościa Niedzielnego”, poetka. Wydała ponad dwadzieścia tomików wierszy. Ostatnio „Nie chciałam ci tego mówić” (2019). Jej zbiorek „Szara jak wróbel” (2012), wybitny krytyk Tomasz Burek umieścił wśród dziesięciu najważniejszych książek, które ukazały się w Polsce po 1989. Opublikowała też zbiory reportaży „Mało obstawiony święty. Cztery reportaże z Bratem Albertem w tle”, „Zapisz jako…”, oraz książki wspomnieniowe: „Mój poeta” o Czesławie Miłoszu, „Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara” a także wywiad-rzekę „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”. Laureatka wielu prestiżowych nagród za wywiady i reportaże, m.innymi nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w dziedzinie kultury im. M. Łukasiewicza (2012) za rozmowę z Wojciechem Kilarem.

Kontakt:
barbara.gruszka@gosc.pl
Więcej artykułów Barbary Gruszki-Zych