Zapisane na później

Pobieranie listy

30 lat po zamachu na Jana Pawła II

13 maja 1981 roku Mehmet Ali Agca chciał zabić papieża. Do dziś nie ma stuprocentowej pewności, kto tak naprawdę stał za tureckim zamachowcem.

dodane 13.05.2011 10:38
1

To był dramatyczny dzień, gdy papież Polak walczył o życie. W klinice Gemelli lekarze robili wszystko, by ocalić Jana Pawła II. Na placu świętego Piotra trwała modlitwa. Jeśli pamiętasz tamten dzień, podziel się wspomnieniami. Jak postawa Jana Pawła II, który mimo zakusów na jego życie, nie przestał głosić Ewangelii, wpłynęła na Ciebie. Napisz komentarz pod tekstem, albo podziel się swoimi refleksjami, pisząc do nas na adres papiez@wiara.pl W temat wiadomości wpisz "13 maja - wspomnienia". Prosimy też podać swoje imię i nazwisko oraz adres pocztowy.

Dla osób, które mailem przyślą najciekawsze teksty, mamy trzy książki od wydawnictwa ZNAK: Paweł Zuchniewicz, Papież z Polski. Nasz święty. Prawdziwa opowieść o życiu Jana Pawła II. Więcej informacji o książce oraz jej  fragment znajdziesz TUTAJ

W konkursie będą brały udział tylko teksty nadesłane mailem.

Na wiadomości czekamy do 15 maja  - do godz. 23.59. 18 maja - w rocznicę urodzin bł. Jana Pawła II ogłosimy zwycięzców i opublikujemy najciekawsze teksty.

Wiadomości

Czytelnia

Multimedia

30 lat po zamachu na Jana Pawła II   W tym miejscu został postrzelony Jan Paweł II. Na Placu świętego Piotra wmurowano specjalną tablicę, która upamiętnia tamto wydarzenie Henryk Przondziono/Agencja GN

 

1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..

Andrzej Grajewski

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Świat”

Doktor nauk politycznych, historyk. W redakcji „Gościa” pracuje od czerwca 1981. W latach 80. był działaczem podziemnych struktur „Solidarności” na Podbeskidziu. Jest autorem wielu publikacji książkowych, w tym: „Agca nie był sam”, „Trudne pojednanie. Stosunki czesko-niemieckie 1989–1999”, „Kompleks Judasza. Kościół zraniony. Chrześcijanie w Europie Środkowo-Wschodniej między oporem a kolaboracją”, „Wygnanie”. Odznaczony Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice, Krzyżem Wolności i Solidarności, Odznaką Honorową Bene Merito. Jego obszar specjalizacji to najnowsza historia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, historia Kościoła, Stolica Apostolska i jej aktywność w świecie współczesnym.

Kontakt:
andrzej.grajewski@gosc.pl
Więcej artykułów Andrzeja Grajewskiego